Reklama

Siły zbrojne

Prawda o rosyjskich stratach – "Rozdziobią ich kruki i wrony"

Autor. Fot. twitter.com/DefenceU

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ukraińskie dowództwo sił zbrojnych, od 24 lutego do 21 grudnia 2022 roku wyeliminowano z walki już ponad 100 000 rosyjskich żołnierzy. Pomimo, że źródła zachodnie wskazują na mniejsze straty, to jednak rację mogą mieć Ukraińcy, którzy zresztą i tak najprawdopodobniej zaniżyli liczbę zabitych Rosjan. Bo w wielu przypadkach policzyć ich się po prostu nie da.

Reklama

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez ukraińskie siły zbrojne na Ukrainie wyeliminowano już ponad 100 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Wynika z tego, że dodatkowo co najmniej 200 tysięcy żołnierzy zostało rannych i wziętych do niewoli. Ukraińcom udało się dodatkowo zniszczyć, zdobyć lub uszkodzić: ponad 2990 czołgów, ponad 5980 pojazdów wojskowych, 1950 egzemplarzy dział i armati, ponad 410 rakietowych zestawów artyleryjskich, 281 samolotów, 264 śmigłowce i 16 jednostek pływających.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.

Reklama
Reklama