Reklama

Siły zbrojne

Ppłk Izabela Wlizło na czele batalionu piechoty górskiej

Fot. 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej
Fot. 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej

Nowym dowódcą 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej została ppłk Izabela Wlizło. 

We wtorek, 5 czerwca br., nastąpiła zmiana na stanowisku Dowódcy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. Pełniący obowiązki Dowódcy mjr Krzysztof Hanek przekazał stanowisko ppłk Izabeli WLIZŁO. 

W uroczystości wzięli udział m.in. Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Ryszard PIETRAS, Dowódcy Jednostek Wojskowych podległych 21 BSP, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, władze Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Kłodzko oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

 Gościem specjalnym uroczystości był mjr Józef Oleksiewicz, ps. "Groźny", "Malina", "Tatar" - ostatni żyjący żołnierz oddziału partyzanckiego NSZ dowodzonego przez kpt. Jana Dubaniowskiego ps. „Salwa”. 

Uroczystość przekazania i przyjęcia obowiązków Dowódcy 22 kbpg rozpoczęła się od meldunku złożonego przez Dowódcę uroczystości  por. Krzysztofa Robaka  Dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – gen. bryg. Ryszardowi Pietrasowi, któremu towarzyszyli ppłk Izabela Wlizło oraz mjr Krzysztof Hanek. Dowódcy przywitali się ze sztandarem oraz dokonali przeglądu pododdziałów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego mjr Hanek przekazał ppłk Izabeli Wlizło sztandar 22 kbpg, proporzec 22 kbpg oraz kełef – tradycyjny znak dowódców górskich jednostek wojskowych.

Reklama

Komentarze (10)

 1. cdee

  kiedys jak dowódca pułku smigłowców ( nie powiem gdzie) była kobieta to notorycznie instalacje przeciwoblodzeniowe były bez spirytusu

  1. jafo1967

   nigdy kobirta nie była dowódca pułku w SZ RP

 2. m

  Ten batalion powinien być zalążkiem brygady piechoty górskiej, lekkiej brygady wyspecjalizowanej w walce w górach. Takie rozwiązanie nie będzie tak kosztowne, jak powołanie nowej brygady zmechanizowanej, a pozwoli stworzyć jednostkę zdolną do operacji także w oderwaniu od własnego zaplecza (nieregularnych) i szczególnie w sytuacjach tzw. poniżej progu wojny. Podporządkowanie 21 BSP to i tak konieczna fikcja.

 3. Realista

  Nowy Dowódca Operacyjny (facet) jeszcze 2 lata temu był pułkownikiem, dzisiaj jest gen. dyw., a za chwilę dostanie 3 gwiazdkę. No ale problemem dla głupków są kobiety w mundurach. Zanim one nawalą Polska przegra kolejną wojnę. Szybciej niż w 39.

 4. zenek

  jednak oplacalo sie rozbic malzenstwo zeby zdobyc awanse/dziecko za kariere/ gratuluje !!!!

 5. Grzegorz

  A czym pani pplk dowodziła do tej pory

  1. podkrawężnikowy

   Jakimś podpułkiem. Albo pod półką.

 6. Tomasz

  Skazana na sukces

 7. zdziwiony

  Jeszcze w 2015 Pani Izabela była kapitanem a już jest ppłk? Nie wiedziałem że tak szybko można awansować, gratulacje.

  1. Podbipieta

   Koszmar...na wojnie w polu z pani płk pociechy nie będziem mieli ale ta polityka to kóżwa kretyńska jest...i tyle... Mój znajomy miał ,,zawody\'\'...Musieli biegnąć razem z panią porucznik ( trzymamy się wszak razem) Które miejsce zajeli? Zgadnijcie ?

  2. ziomek

   Jako ktos kto konczyl chorazowke z kobietami na roku, powiem ci ze nie takie rzeczy oko alkowy widzialo ;)

  3. facio

   Teraz już wszystko jest możliwe, nie wiem jak przyjmują to wojskowi,ale...rządy tych dziwnych cywilów, mogą budzić zdziwienie.

 8. Parasola.

  Mam nadzieję, że Pani Izabela będzie na otwarciu.

 9. Samiec Alfa

  Jest tam tylko i wyłącznie poprzez parytety i poprawność polityczna. A nie jej umiejętności i widzę. To samo dzieje sie w korporacjach i IT. Absurd, bab w wojsku, policji, wszelkich służbach oprócz medycznych tak być nie powinno. Wojskiem, policja, strażą graniczna, polityka maja rządzić tylko faceci. W imie poprawności skreśla sie białych zdolnych facetów. A przyjmuje baby i kolorowych bo tak wypada. Należy tez wziąć sie za facetów którzy na cos takiego pozwalają. Zdegradować i wydalić natychmiast. Żadnego pilota baby. Tylko facet

 10. rezerwa95

  Tak jakos sie wslizlo).

Reklama