Reklama

Siły zbrojne

Posłowie dziękują żołnierzom za zaangażowanie w walkę z pandemią

Fot. fot. szer. Paweł Pypczyński
Fot. fot. szer. Paweł Pypczyński

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej wystosowała podziękowanie dla żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego zaangażowanych w zwalczanie pandemii koronawirusa. 

Podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, które się odbyło 22 lipca 2021 roku przyjęto poprzez aklamację podziękowania dla żołnierzy oraz cywilnych pracowników wojska.

W sygnowanym przez przewodniczącego SKON Michała Jacha dokumencie czytamy, że Komisja wyraża "wyraża wdzięczność i najwyższe uznanie" dla "całości wielomiesięcznych wysiłków" podejmowanych przez Wojsko Polskie w walce z pandemią. Posłowie podkreślili też, że działania żołnierzy są "dowodem głębokiego patriotyzmu i odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich obywateli naszej Ojczyzny".

Zdaniem posłów-członków Komisji Obrony Narodowej, profesjonalizm w działaniu, zaangażowanie i solidaryzm społeczny okazany przez Siły Zbrojne RP, głęboko przysłużył się podniesieniu godności, poszanowania dla munduru i etosu służby żołnierza Wojska Polskiego.

czytamy w przyjętych przez aklamację podziękowaniach SKON

Działania Sił Zbrojnych RP na rzecz walki z pandemią koronawirusa prowadzone są od marca ubiegłego roku. Polegały one, w różnych okresach, na wsparciu ochrony granicy państwowej i służb mundurowych, wspomaganiu służb medycznych i personelu Domów Pomocy Społecznej, a w ostatnich miesiącach także wsparciu procesu szczepień. Szczególną opieką otoczono weteranów i osoby starsze. Wreszcie, do transportu pacjentów z COVID-19 angażowano siły i środki wojska, w tym także śmigłowce. W działania zaangażowały się zarówno jednostki podległe DG RSZ, jak i Wojska Obrony Terytorialnej.

W czasie tego samego posiedzenia SKON przedstawiono także informację dotyczącą systemów obrony powietrznej Wisła i Narew oraz przyjęto plan pracy na czas do końca roku. Obejmuje on m.in. informację ws. pozyskania czołgów M1A2 SEP v3 Abrams, a także informację ws. programu wzmocnienia Wojska Polskiego, jaki zapowiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.Komentarze (1)

  1. Strażnik Teksasu

    A co to jest pandemia?