Siły zbrojne

Polsko-indonezyjska współpraca w dziedzinie obronności

Fot. Sztab Generalny Wojska Polskiego
Fot. Sztab Generalny Wojska Polskiego

Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund Andrzejczak spotkał się dziś z przebywającym z wizytą w Polsce gen. dyw. Rizeriusem EKO Hadisancoko, dyrektorem generalnym w Ministerstwie Obrony Indonezji ds. strategii obronnej.

Po zakończeniu rozmów generałowie Andrzejczak i Hadisancoko podpisali porozumienie techniczne o powołaniu wspólnego komitetu współpracy w dziedzinie obronności. Bezpośrednio po ceremonii podpisania dokumentu odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanego komitetu. 

Sesja  inauguracyjna poświęcona była m.in. określeniu obszarów współpracy polsko-indonezyjskiej, wymianie doświadczeń w obszarze współpracy międzynarodowej obu krajów oraz koncepcji Indo-Pacyfiku. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele departamentów MON i MSZ oraz kierownictwo Sztabu Generalnego WP i dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Delegacja SZ Indonezji spotkała się z sekretarzem stanu w MON Markiem Łapińskim. Odwiedziła też Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych w Kielcach. Gen. dyw. Rizerius EKO Hadisancoko jest dyrektorem generalnym w Ministerstwie Obrony Indonezji ds. strategii obronnej. Jego zakres odpowiedzialności obejmuje: strategię rozwoju systemu bezpieczeństwa narodowego, analizę strategiczną, mobilizację i obronę terytorialną, współpracę międzynarodową oraz legislację. Jest doradcą ministra obrony ds. współpracy międzynarodowej.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.