Reklama

Siły zbrojne

Polskie samoloty i śmigłowce otrzymają nowe części

Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego

8. Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach poinformowała o udzieleniu zamówienia w postępowaniu dotyczącego dostawy  części eksploatacyjnych, zamiennych do statków powietrznych, silników turbośmigłowych i symulatora lotów CAE (Canadian Aviation Electronics). Spośród 60 planowanych zamówień przyznano 48 kontraktów za kwotę nieco ponad 2 mln zł.

Postępowanie prowadzone w procedurze ograniczonej ruszyło pod koniec kwietnia bieżącego roku. Baliccy lotnicy poszukiwali technicznych środków materiałowych do samolotów transportowych C-295M (włączając symulator lotu CAE), samolotu pasażersko-transportowego PZL M28B/PT Bryza jak i śmigłowców Mi-8. Zainteresowane podmioty mogły składać oferty do 28 maja br.

Jak czytamy w szczegółowym ogłoszeniu zamieszczonym w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej wśród potrzebnych części eksploatacyjnych personel 8. BLTr poszukiwał akumulatorów, ogniw, opon, przewodów, żarówek, uszczelek, a także podzespołów do silników turbośmigłowych Pratt & Whitney typu PW-127G używanych w samolotach transportowych M28B.

Największe szanse na zdobycie kontraktu na wykonanie konkretnego zamówienia miały te oferty, które były najatrakcyjniejsze pod względem cenowym jak i cechowały się odpowiednio długim okresem trwania gwarancji.

Spośród sześćdziesięciu zadań zostało udzielonych czterdzieści osiem zamówień o łącznej wartości około 1 775 350 PLN netto (ok. 2 183 680 PLN brutto), co oznacza, że w dwunastu zadaniach nie rozstrzygnięto wykonawcy. Decyzja o przyznaniu kontraktów padła 28 sierpnia 2021 roku. Otrzymały je takie podmioty jak Airbus Poland, GLOMEX MS Polska Sp. z o.o., ANKOL sp. z o.o., People Technology Company Sp. z o.o., PARASNAKE Arkadiusz Szewczyk, FIN sp. z o.o., TRANSFACTOR sp. z o.o., ASMG sp. z o.o., ROATV Anna Zezyk, MEGMAR Logistics & Consulting sp. z o.o.

Z powyższej listy najwięcej zamówień otrzymała firma ANKOL, gdyż jej oferty wygrały w siedemnastu zadaniach o sumarycznej wartości 628 565 PLN netto (773 134 PLN brutto). Za nią uplasowały się następujące podmioty: People Technology Company (7 zamówień), FIN (6 zamówień) czy Airbus Poland (5 zamówień).

Dostawy powinny zostać zakończone do 29 października bieżącego roku.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama