Reklama

Siły zbrojne

Polski żołnierz ranny w ataku na bazę w Bagram

Fot. st.chor.szt.mar. Arkadiusz Dwulatek | Combat Camera DO RSZ
Fot. st.chor.szt.mar. Arkadiusz Dwulatek | Combat Camera DO RSZ

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, w dzisiejszym ataku na bazę w Bagram w Afganistanie ranny został jeden z polskich żołnierzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że o godzinie 05:38 czasu lokalnego (ok. godz. 1 czasu polskiego), w czasie dzisiejszego ataku na bazę w Bagram w Afganistanie lekko ranny został jeden z przebywających w niej żołnierzy PKW RSW.

Żołnierz został przewieziony do szpitala w Bagram, pozostaje tam pod opieką personelu medycznego. Lekarze określają jego stan jako stabilny, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina żołnierza została powiadomiona o zdarzeniu.

Trwają czynności wyjaśniające, dotyczące ustalenia przyczyn i skutków  ataku.

Czytaj też: Atak talibów na bazę USA w Bagram.

Mapa: Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze (6)

 1. ciapate beeee

  jak sie trzyma szczura w dziurze to tez ok, nie trzeba go uluc od razu, to bardziej humanitarne, co nie ?

 2. pyton

  2 pytania dotyczące zdjęcia: 1) 2. żołnierz od prawej - co to za kamuflaż? 2) z jakiej jednostki jest emblemat na rękawie 1. żołnierza z lewej ? ZGDz.

  1. szejk

   1. A-TACS FG 2. JWK z Lublińca

 3. wizor

  To supernowoczesne i super uzbrojone NATO składające się z prawie całego świata jeszcze od 2001 roku nie potrafi wygrać wojny w Afganistanie???????? Teraz już wiem, jak dobrze musiało radzić tam sobie ZSRR które było tam krócej, było 10000 razy gorzej uzbrojone, i miało tam znacznie mniej żołnierzy a przeciwko sobie potęgi tego świata , które słały tam broń , pieniądze i najemników...

  1. macer

   Dlatego mr Banana nie mysli o wspieraniu Ukrainy bronia. Ewentualne dostawy MANPADS-ow i nowoczesnych PPK przetrzebily by nieco szeregi ISAF.

 4. Ciekawe

  Każdy w innym mundurze...

  1. fdfs

   Poza Janem w zielonym berecie to sami specjalsi, po ATACSie widać, że JWK ZB C ;)

  2. bb

   I wszystkie zgodne z przepisami. Są lepsi i lepsiejsi. Oczywiście Ci najlepsiejsi są za biurkiem dlatego mają najlepsiejsze mundury (drugi z prawej z zielono czarną flagą), podobnej klasy mundury mają specjalsi (pierwszy z lewej, no ale im się należy). Reszta wz 2010 zielone lub pustynne (każda dostawa produkowana przez kogoś innego, każda kolejna dostawa to coraz gorsza jakość)

 5. PrawNIK

  ??? To "polskie" wojsko wciąż okupuje Afganistan? W TV mówili że wycofaliśmy się już kilka lat temu.

  1. sierż. Andriej Goriaczew

   @PrawNIK-t Wojsko Polskie w ramach działań sojuszniczych prowadzi misje stabilizacyjną w Afganistanie. ps. Afganistanu nikomu nie udało się "okupować" od Aleksandra poprzez Leonida a na Baracku kończąc

  2. monowski

   Brak wiedzy a to tego brak znajomości używanych przez ludzi słów mnie ...

 6. Polak

  Niech bóg ma cię w opiece dziękuje za służbę RP

Reklama