Reklama

Siły zbrojne

Polscy żołnierze wracają z Republiki Środkowoafrykańskiej

fot. 1 BLog
fot. 1 BLog

Z lotniska w Bangui, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej, rozpoczął się powrót do kraju żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR - informuje Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.

Po prawie trzech miesiącach działalności w Republice Środkowoafrykańskiej żołnierze II zmiany PKW EUFOR wracają do kraju. Polscy żołnierze realizowali zadania w ramach operacji wojskowej Unii Europejskiej. Ich zadaniem było przede wszystkim tworzenie warunków umożliwiających niesienie pomocy humanitarnej dla ludności cywilnej w pogrążonym w głębokim konflikcie wewnętrznym kraju.

Sukcesywnie realizujemy zabezpieczenie logistyczne rotacji żołnierzy i sprzętu wojskowego z Afryki. Pierwsi żołnierze, kilka kontenerów ładunkowych ze środkami zaopatrzenia, a także część pojazdów wojskowych już wylądowało w Polsce. Kolejne przyloty planowane są do końca tygodnia – informuje major Maciej Beściak – szef Sekcji Transportowej Logistyki 1 BLog.

Na lotnisku M`Poko International Airport w Bangui żołnierze 1 Brygady Logistycznej działający w ramach Narodowego Elementu Wsparcia Logistycznego PKW EUFOR zajmują się pakowaniem mienia wojskowego, natomiast na lotnisku w podwrocławskich Starachowicach przedstawiciele Sekcji Transportowej Logistyki 1 BLog koordynują odprawę celną przylatującego mienia, a także jego transport drogowy do brygady.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.