Reklama

Siły zbrojne

Polscy spadochroniarze ćwiczą w Quebecku

fot. zoom.mon.gov.pl
fot. zoom.mon.gov.pl

Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowa ćwiczą w górach kanadyjskiego Quebecku działania w warunkach zimowych. Manewry są prowadzone wraz z żołnierzami 5th Canadian Mechanized Brigade Group.

Manewry są realizowane w kanadyjskich Apallachach od 28 stycznia do 5 lutego. Bierze w nich udział około 2,5 tys. żołnierzy i około 700 pojazdów ze strony kanadyjskiej Grupy Brygadowej i pluton polskich spadochroniarzy z Bielska-Bałej. 

Tematem ćwiczeń jest przede wszystkim działanie w ekstremalnych warunkach zimowych: sztuka przetrwania, dalekie patrole, nawigacja w zróżnicowanych warunkach terenowych, zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców i skoki spadochronowe. Wszystkie zadania będą realizowane w śnieżnych i zimnych warunkach jakie panują obecnie w południowo-wschodniej Kanadzie.

 

Reklama

Komentarze (8)

 1. wolf

  Dla "negatywów". chodzi o współdziałanie, poznanie procedur, ludzi....kanada jest w nato i może się zdarzyć, że będzie kiedyś nam udzielać wsparcia. Niektóre komentarze są na poziomie "pewnie testują barchanowe gacie"...... gratuluję poziomu "specjalistom"...ale może warto wybrać inny portal, nasi ćwiczą "źle", nie ćwiczą "źle". Czyli najlepiej jak jest "źle"...takie polskie pierd....

 2. prześmiewca

  A jakie te dalekie patrole w warunkach zimowych i surwiwal w górach zimą ma zastosowanie do obrony Polski?

 3. brrrr

  Być może chodzi o trening pod przyszła zawieruche na biegunie czyt. pozyskanie surowcow Rosja kontra reszta swiata

 4. peter

  zapraszamy do nas...mamy już ekstremalne warunki- np. na mazurach

 5. Dominick

  Czekam aż kiedyś na tym portalu pojawi się jeden pozytywny komentarz.

 6. alibaba

  Fajna wycieczka za nasze podatki.........

  1. Scrapp

   No pewnie czepiaj się jeszcze, że żołnierze jeżdżą gdzieś i ćwiczą z innymi żołnierzami NATO. Najlepiej niech nie jeżdżą na żadne misje, nie biorą udziału w żadnych zagranicznych ćwiczeniach,,, najlepiej może niech w ogóle nie opuszczają koszar - będzie najtaniej. Tylko co jest warta armia, która siedzi w koszarach. USA ma najlepszą na świecie armię m.in. dzięki temu, że stale bierze ona udział w prawdziwych konfliktach i zdobywa nowe doświadczenia. Tacy jak ty zawsze są na nie. Przyjaciele rosji pff..

 7. rob london

  pluton ? to Polske nie stac nawet na przerzucenie do Kanady kompanii zolnierzy ? szkoda ze nie druzyna :-)

 8. Geograf

  Quebeck to czesc hrabstwa "White County" (Biale Hrabstwo) w stanie Tennessee. Quebec to prowincja w poludinowo-wsochdniej Kanadzie. W poludniowo-zachodniej Kanadzie lezy British Columbia.

Reklama