Reklama

Siły zbrojne

Pojazdy Rozpoznania Biologicznego dla Wojska Polskiego

Nowy Pojazd Rozpoznania Biologicznego będzie bazował na ciężarówce Jelcz 442.32 - fot. J.Sabak
Nowy Pojazd Rozpoznania Biologicznego będzie bazował na ciężarówce Jelcz 442.32 - fot. J.Sabak

Inspektorat Uzbrojenia rozpisał przetarg na dostawę siedmiu Pojazdów Rozpoznania Biologicznego (PRB) zbazowanych na samochodach ciężarowych Jelcz 442.32. Oferty będą przyjmowane do 17 grudnia bieżącego roku, a dostawy mają być realizowane w latach 2015-2016.

Przetarg jest wynikiem dialogu technicznego realizowanego od września 2013 roku. Dotyczył on zabudowy specjalistycznej Pojazdu Rozpoznania Biologicznego o masie do 16 t i wymiarach umożliwiających transport lotniczy z użyciem samolotu C-130 Hercules. Bazą dla pojazdu specjalistycznego ma być samochód ciężarowy wysokiej mobilności Jelcz 442.32 z kabiną sześcioosobową, który zostanie dostarczony przez zamawiającego. Siedem sztuk przeznaczonych do tego celu będzie pochodzić z partii 910 ciężarówek zamówionych przez MON w zeszłym roku.

Zabudowa specjalistyczna Pojazdu Rozpoznania Biologicznego ma umożliwiać transport i działanie ustandaryzowanego przez Wojsko Polskie Zestawu Rozpoznania Biologicznego (ZRB) z 5 osobową obsługą. Wymaga to między innymi zbiornika i systemu hydraulicznego z wodą techniczną o ciśnieniu wystarczającym do operowania w odległości 30 m od pojazdu oraz instalacji elektrycznej o odpowiedniej mocy dla zasilania wszystkich komponentów ZRB z możliwością pobierania prądu z sieci publicznej.

Zgodnie z dokumentacją kryteria oceny ofert obejmują w 95% cenę, natomiast jedynie w 5% kryteria techniczne. Termin składania ofert mija 17 grudnia, a realizację dostaw do pięciu specjalistycznych ośrodków w całym kraju zaplanowano na najbliższe dwa lata.

Reklama

Komentarze (5)

 1. lechu

  "Zgodnie z dokumentacją kryteria oceny ofert obejmują w 95% cenę, natomiast jedynie w 5% kryteria techniczne." !!! - Boże, widzisz i nie grzmisz !!!

  1. ten łaciaty

   to jordański śmigłowiec w zawisie nad budynkiem w KASOTC.

 2. star 266

  ale ten Jelcz to brzydal

 3. mikrobiolog

  Panie Siemoniak sprzedam wam mikroskop optyczny chłodzony wodą z możliwością zbazowania na JELCZU.Moja cena przebija całą konkurencję .Oczywiste oszczędności - obsługa jednoosobowa .

  1. anakonda

   a ty wam to kto jestes rumun?jesli tak to co tu robisz masz swoje fora a my polacy kupimy sobie to co bedziemy chcieli

 4. kokos

  A kiedy kupią/zakontraktują wreszcie jakąś technikę stricte bojową? hę? jeszcze do zakupu pozostały: ambulanse, koparki, beczkowozy, spychacze, wozy propagandowe i tak może za 20 lat wreszcie nadejdzie era integracji wieży Rosomaka ze Spikem, rety.....

  1. Konvi

   Mnie bardziej martwi ten tekst "Zgodnie z dokumentacją kryteria oceny ofert obejmują w 95% cenę, natomiast jedynie w 5% kryteria techniczne"...

  2. cxsp

   a zawszeni ruscy przyja i zaatakuja nas swoja bronia biologiczna (WSZAMI ) i wybuchnie epidemia

 5. obserwator

  Idioci w MON. Taki powinien być tytuł tego artykułu. Wóz nie ma filtrowentylacji i załoga będzie jeździć w kombinezonach ABC, to dopiero wygoda - 5 biorobotów czyli żołnierzy będzie wychodzić w strefę skażenia i skażonych po pobraniu wsiadać do wozu. Potem skażony wóz z załogą będzie trzeba poddawać pełnej procedurze odkażenia. Cywilizowany świat idzie w stronę robotów u nas jest PIAP ale bioroboty są tańsze.

Reklama