Reklama

Siły zbrojne

Pojazd odporny na wybuchy gotowy do służby w US Army

Pojazd BRV-O – fot. AM General
Pojazd BRV-O – fot. AM General

Firma AM General poinformowała, że opancerzony samochód BRV-O, który startuje w przetargu na lekki pojazd taktyczny JLTV (Joint Light Tactical Vehicle) przeszedł wielomiesięczne próby terenowe. Tym samym zakończyła się faza badań zakładowych BRV-O.

Wydarzenie to jest bardzo ważne dla AM General, ponieważ terenowy pojazd odporny na wybuchy BRV-O (Blast Resistant Vehicle – Offroad) jest jednym z najważniejszych kandydatów w przetargu na taktyczny pojazd terenowy JLTV (Joint Light Tactical Vehicle). Wielomiliardowym zamówieniem na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy samochodów ze strony armii amerykańskiej są jednak także zainteresowane koncerny Lockheed Martin (z pojazdem JLTV) i Oshkosh Defence (z pojazdem L-ATV). Do chwili obecnej według przedstawiciela AM General firma wyprodukowała ponad 1,5 miliona pojazdów.

Jak dotąd wszystkie założone etapy programu są realizowane terminowo ze strony AM General. Firma ta, jako producent pojazdów Humvee ma obecnie największe doświadczenie w seryjnej produkcji lekkich pojazdów taktycznych i jak twierdzi, z powodzeniem zaadoptowała w BRV-O wnioski z ich dotychczasowej eksploatacji.

Wzmocniona kapsuła dla załogi może w zależności od potrzeb być odpowiednio doposażona przez modułowo uzupełniane panele zadaniowe i ochrony. W podłączaniu urządzeń elektronicznych i systemów uzbrojenia pomaga natomiast pokładowa sieć informatyczna o otwartej architekturze.

Reklama

Komentarze (2)

  1. copy

    Fakt. Cztery koła , kierownica i cała reszta. Kopia normalnie.

  2. Swiatowid

    Dlaczego to takie podobne do rosyjskiego Tigr, moze sklpiowali ?!

Reklama