Reklama

Siły zbrojne

Piriou i DCNS zbudują nowe jednostki zabezpieczenia działań francuskiej floty

Fot. Piriou
Fot. Piriou

Francuska Dyrekcja Generalna ds. Uzbrojenia (Direction Générale de l’Armement - DGA) ogłosiła, że podmiotem odpowiedzialnym za dostawę czterech nowych jednostek zabezpieczenia działań dla Marine Nationale typu Bâtiment de Soutien et d’Assistance Hauturiers (BSAH), będzie spółka KERSHIP utworzona przez prywatną stocznię Piriou i państwowy koncern DCNS. 

Piriou opracuje projekt i zajmie się budową kadłubów nowych okrętów w oparciu o cywilne standardy. DCNS dostarczy wyposażenie wojskowe w tym systemy łączności i będzie odpowiedzialne za wsparcie eksploatacyjne przez okres 5 lat. Dwie pierwsze jednostki mają wejść do służby w 2018 r., a dwie kolejne, których zamówienie ma być potwierdzone w przyszłym roku, podniosą francuska banderę w 2019 r.

Okręty typu BSAH przeznaczone będą do wykonywania takich zadań jak transport amunicji i uzbrojenia, różnorakich prac w portach i na redach np. holowania anten sonarów, celów pływających czy asystowania okrętom podwodnym i nawodnym a także uczestniczenia w akcjach ratowniczych i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych. Stacjonować będą parami w Breście i Tulonie - największych bazach francuskiej floty. (AN) 

Reklama

Komentarze (2)

  1. Olender

    Bardziej przypominają holowniki oceaniczne do ciągnięcia platform wiertniczych... ale czemu nie

  2. gosc

    Dobre do przywozenia tysiacami islamskich imigrantow. Przeciez mamy ich za malo. Europa sie starzeje to musimy sie islamizowac.

Reklama