Reklama

Siły zbrojne

Paris Air Show: Rumunia wybiera system TMS 2000 Thalesa

Rumuni wybrali na swoje śmigłowce system wykrywania okrętów podwodnych TMS 2000– fot. Thales
Rumuni wybrali na swoje śmigłowce system wykrywania okrętów podwodnych TMS 2000– fot. Thales

Pierwszy konkret z salonu Le Bourget. Rumunia wybrała koncern Thales jako dostawcę systemu obróbki danych z sonoboji dla swoich śmigłowców lotnictwa morskiego.Thales ma dostarczyć dla rumuńskich zakładów lotniczych IAR Brasov system obserwacji podwodnej TMS 2000, który później zostanie zamontowany na pokładzie rumuńskich śmigłowców IAR-330 PUMA. Kupując ten system Rumuni chcą znacząco zwiększyć swoje możliwości w wykrywaniu i zwalczaniu okrętów podwodnych, ze szczególnym wskazaniem na Morze Czarne i na wykonywanie zadań dla potrzeb NATO.

Więcej: Ponad pół miliarda funtów dla Thalesa za usługi serwisowe w Royal Navy

System TMS 2000 pozwala na zbieranie w czasie rzeczywistym przekazywanych drogą radiowa w paśmie VHF informacji z rozstawionych na morzu sonoboji i na jej podstawie na: wykrywanie i identyfikację okrętów podwodnych. Jest on bardzo łatwy do montażu i praktycznie nie wymaga ingerenci w systemy statku powietrznego, mogąc stanowić autonomicznie działający podsystem, od razu gotowy do pracy.

Więcej: Thales buduje system kontroli powietrznej w RPA

TMS 2000 może być montowany zarówno na samolotach patrolowych jak i nawet na małych śmigłowcach morskich. Obecnie jest on wykorzystywany na należących do francuskich sił morskich śmigłowcach NH90

(MD)

 
Reklama

Komentarze

    Reklama