Reklama

Siły zbrojne

Paris Air Show 2015: Jordania zamawia radary I-Master

fot. Thales
fot. Thales

Koncern Thales poinformował o zamówieniu przez królewskie siły powietrzne Jordanii kolejnej partię kompaktowych radarów lotniczych I-Master SAR/GMTI. 

Wybór systemu obserwacji Thalesa to konsekwencja dobrej oceny, jaki on otrzymał po instalacji w 2014 roku na samolotach AC-235 należących do jordańskich sił powietrznych. Zamówiono wersję radaru wyposażoną w trzy tryby pracy, pozwalające na:

  • wykrywania naziemnych celów ruchomych GMTI (Ground Moving Target Indication);
  • wykrywanie morskich obiektów ruchomych MMTI (Maritime Moving Target Indication);
  • prowadzenie obserwacji z dużą rozdzielczością, większą niż pozwala na to rozmiar anteny - poprzez zastosowanie wyrafinowanej obróbki sygnałów SAR (radar z syntetyzowaną aperturą).

Według specjalistów firmy Thales, stacja I-Master zapewnia: „..wysokiej jakości obraz wykorzystywany do klasyfikacji i pozycjonowania oraz możliwość dokładnej lokalizacji i detekcji poruszających się obiektów na dużych odległościach zarówno na lądzie, jak i na wodzie”.

Dodatkowo jest to radar lekki i kompaktowy, dzięki czemu można go z łatwością zintegrować na wielu typach statków powietrznych – w tym również na bezzałogowcach. I-Master stosowany jest między innymi na BSL Watchkeeper, oferowanych Polsce w programie Gryf.

Reklama

Komentarze

    Reklama