Reklama

Siły zbrojne

Optoelektroniczne zakupy GROM

Safran Moskito / Fot. Safran
Safran Moskito / Fot. Safran

Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o udzieleniu zamówienia na lornetki termowizyjne Moskito i noktowizory indywidualne NYX.

Zamówienie zostało udzielone w trybie negocjacyjnym bez uprzedniej publikacji. Nie jest znana dokładna ilość urządzeń ani termin dostaw. Wiadomo tylko, że jego całkowita, końcowa wartość brutto ma wynieść 3 275 244 PLN. Procedurę negocjacyjną wybrano, gdyż Jednostka zdecydowała o zakupie konkretnego modelu - Safran Moskito, jako używanego już wcześniej i zapewniającego właściwe parametry. Sprzęt dostarczy firma Griffin Group SA Defence Sp. K., gdyż jest ona jedynym przedstawicielem grupy Safran na polskim rynku.

W takim samym trybie przeprowadzono zakup noktowizorów. Wartość brutto zamówienia wynosi 2 398 500 PLN, a termin dostaw i ilość dostaw pozostają niejawne. Tutaj również jednostka zadecydowała o konkretnym modelu (Theon NYX), którego jedynym dystrybutorem na Polskę jest UMO Sp. z .o.o.

Reklama

Komentarze (4)

 1. as

  I co, też potrafi mierzyć odległość i azymuty?

 2. Bezos Jan

  A dlaczego zabawka? Szwajcarski Viktorinox to jest światowy lider w optoelektronice termalnej i właściwie ustanowił NATOwski standard w tej dziedzinie. Grecki Theon dostarcza dziesiątki tysięcy noktowizorów dla najbardziej wymagających klientów. I do USA i do Niemiec czy kilkudziesięciu innych państw. Nie ma lepszych dostawców takiego sprzętu. To jest światowy top.

 3. dsa

  To jest zabawka, a nie urządzenie dla specjalsów.

 4. werte

  Żaden cymes. Polecam ColorTAC CVA-14. Lepszy obraz i w kolorze.

Reklama