Reklama

Siły zbrojne

Oman uroczyście powitał pierwszą korwetę typu Khereef

Pierwsza korweta typu Khereef przypłynęła do Omanu – fot. BAE Systems
Pierwsza korweta typu Khereef przypłynęła do Omanu – fot. BAE Systems

W bazie królewskiej marynarki Omanu w Said bin odbyła się uroczysta ceremonia powitania pierwszej z trzech korwet typu Khareef „Al Shamikh”.

Okręt, który przypłynął z Wielkiej Brytanii, gdzie był budowany przez koncern BAE Systems został powitany m.in. przez omańskiego ministra obrony Sayyida Badr bin Saud al Busaidi oraz szefa Sztabu Generalnego Omanu generała Ahmeda bin Harith al Nabhani.

W przemówieniach powitalnych podkreślano, ze jest to najnowocześniejszy okręt sił morskich Omanu. I rzeczywiście jest to jednostka zbudowana w technice stealth, mająca możliwość zwalczania celów nawodnych i powietrznych oraz wyposażona w bardzo silne uzbrojenie rakietowe i artyleryjskie.

Jednocześnie okręt ten jest przystosowany do działań w czasie pokoju – w operacjach patrolowych, rozpoznawczych, antypirackich i związanych ze zwalczaniem przemytu.

Dwa pozostałe okręty: „Al Rahmani” i „Al Rasikh” mają zostać dostarczone do Omanu do końca 2014 r.

Reklama

Komentarze (2)

  1. sda

    Przecież Oman to państwo despotyczne i bardzo radyklane. To jest uzbrajanie terorystów!

  2. Zgryźliwy

    Taaaa... a my swoją korwetę kiedyś powitamy? Przepraszam - okręt patrolowy. Żeby tylko nawet z tak okrojonego projektu nie wyszedł okręt "o znamionach (cechach) patrolowca" jak pewna uchwała tzw. Sejmu.... Ech...

Reklama