Reklama

Siły zbrojne

Odprawa roczna w DGRSZ

Odprawa roczna w DGRSZ / Fot. DG RSZ
Odprawa roczna w DGRSZ / Fot. DG RSZ

18 marca br. w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych odbyła się roczna odprawa rozliczeniowo-zadaniowa Dowódcy Generalnego RSZ.

Odprawie przewodniczył czasowo pełniący obowiązki Dowódcy Generalnego RSZ gen. broni pil. Jan Śliwka. Podczas rocznej odprawy rozliczeniowo-zadaniowej dowódcy generalnego prowadzonej w formie wideokonferencji podsumowano najistotniejsze zadania minionego roku, dokonano oceny realizacji zadań w 2019 roku i przedstawiono wnioski. Ważnym elementem odprawy była ocena dyscypliny w DG RSZ i podległych jednostkach wojskowych.

Przedstawiono priorytety działalności DG RSZ i jednostek bezpośrednio podporządkowanych w 2020 roku.

image
Odprawa roczna w DGRSZ / Fot. DG RSZ

Generał Śliwka za priorytety na najbliższe miesiące uznał wsparcie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w minimalizacji ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii koronowirusa na terytorium Polski oraz międzynarodowe ćwiczenie Defender Europe – 20. „Przygotowanie i realizacja zadań w tak ważnych przedsięwzięciach to ogromna odpowiedzialność i test sprawności dla Sił Zbrojnych.”- podsumował generał Śliwka.

Reklama

Komentarze (5)

 1. Ustawiator

  Az jeden ekran? Cud ze mają Taki tel call bo na pełne video zabrakło WSTYD

  1. k

   Czy ilość ekranów o czymś świadczy? Oczywiście oprócz indolencji komentującego?

  2. qwerty

   wideo tez jest i to nie tylko po łączach stacjonarnych ale i po radiowych czy radioliniowych wiec w trakcie ćwiczeń też, ale co Ty o tym możesz wiedzieć.

  3. Paweł 87

   Po radiowych nie ma bo nie mamy takich radiostacji a by to zestawic

 2. Jaa

  A u nas w Poznaniu od przyszlego tyg.zajecia sie zapowiadaja nowych grup,mam nadzieje ze ktos poszedl po rozum do glowy i ich nie bedzie,ci ludzie przeciez przyjezdzaja z calej Pilski

 3. zaw

  No i poszli po rozum do głowy. Da się zrobić odprawę bez jeżdżenia po kraju i zbieraniu w jednym miejscu wszystkich dowódców. Da się. Można tak zawsze. Oszczędniej i bezpieczniej.

  1. Stary żołnierz

   Ale wątpię, czy już po wszystkim utrzymają ten trend....

  2. trochę młodszy żołnierz

   podobne odprawy, rożnego rodzaju szkolenia są robione od 2010 r poprzez siec informatyczną MON i to nic trudnego ją zestawić. wojsko ma już dawno odpowiedni sprzęt łączności i informatyki.

 4. Navigator

  Śliwka zapomnial o gotowości bojowej F16 Cake 2-eskadry dla szpicy To chyba 12sztuk nie starczy

 5. Leon zawodowiec

  Zapomnieli o defender 2020?

  1. k

   Przeczytaj uważnie, ze zrozumieniem ostatni akapit. Chyba, że piszesz na zamówienie, bez czytania artykułu....

Reklama