Reklama

Siły zbrojne

Odprawa dowódczo-sztabowe podsumowująca ćwiczenia Jesion-22 - Odwołana [AKTUALIZACJA]

Autor. Centrum Operacji Lądowych - Dowództwo Komponentu Lądowego

W czwartek 6 października w Warszawie odbędzie się odprawa podsumowująca ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. Jesion, w której weźmie udział wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Aktualizacja 12:48

W czwartek 6 października o godz. 15.30 w Warszawie miała odbyć się odprawa podsumowująca ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. Jesion z udziałem wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Wydarzenie to - jak poinformował MON - zostało odwołane.

Reklama

Jak poinformował MON, Jesion-22 to cykliczne ćwiczenie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Jest ono zaplanowane i prowadzone w układzie międzynarodowym jako ćwiczenie dowódczo-sztabowe wspomagane komputerowo. Jego celem jest doskonalenie zdolności dowództw komponentów do prowadzenia operacji obronnej oraz sojuszniczej.

Czytaj też

Według resortu obrony, w przyjętym scenariuszu realizowane epizody stanowią odzwierciedlenie wyzwań współczesnego teatru działań, przewidując szeroki wachlarz zagrożeń.

"Główne wydarzenia scenariusza będą dotyczyły sytuacji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w południowej części Bałtyku. Nazwy stron konfliktu nie odnoszą się do rzeczywistych uwarunkowań politycznych i nie mogą być utożsamiane z jakimkolwiek państwem. Ćwiczenie będzie miało defensywny charakter" - czytamy w komunikacie.

Czytaj też

W ćwiczenie zaangażowani są przedstawiciele wszystkich rodzajów sił zbrojnych, rodzajów wojsk, funkcjonariusze, pracownicy ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz dowództw ze składu Sił Zbrojnych RP.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama