Reklama

Siły zbrojne

Nowy kuter desantowy dla Floty Czarnomorskiej

Kuter desantowy typu Sierna
Kuter desantowy typu Sierna

W skład Floty Czarnomorskiej, a dokładnie 184. Brygady Ochrony Rejonu Wodnego z Noworosyjska wszedł szybki kuter desantowy D-199 (544) projektu 11770 (Sierna).

Okręt, zbudowany przez stocznię Wołga z Niżnego Nowgorodu przybył na Morze Czarne w celu przeprowadzenia prób pod koniec czerwca bieżącego roku. Jest to już druga jednostka tego typu służącą we Flocie Czarnomorskiej. Od 2008 r. w 184. Brygadzie Ochrony Rejonu Wodnego służy również kuter D-144 (575), zbudowany przez tę sama stocznię.

Według niepotwierdzonych informacji w najbliższych latach Flotę Czarnomorską mają wzmocnić jeszcze trzy kutry tego typu. Jak widać proces jej rozbudowy już trwa i nie dotyczy tylko większych jednostek.

(AN)

 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Wojmił

    To się nazywa panika... taki mały kuter i tyle zamieszania.... mają ruscy niezły ubaw, że w Polsce piszą o ich małym zakupie...

    1. wróg

      To coś ma kadłub z glinki magnezowej (znaczy mało waży) i "lata" zamiast kulturalnie w wodzie siedzieć. Okrętem się tego nie dogoni. Cenowo to jest w samolotach transportowych. Dlatego napisali. Miałbym taki kadłub to od razu meble tam zanoszę :)

Reklama