Siły zbrojne

Nowi oficerowie w DGRSZ

Fot. szer. Krystian Woźniak
Fot. szer. Krystian Woźniak

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika, w obecności kierowniczej kadry, pożegnał żołnierzy kończących służbę w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz przywitał nowoprzybyłych.

Zbiórka była okazją do pożegnania żołnierzy odchodzących z DG RSZ oraz przywitania nowoprzybyłych oficerów, a także wręczenia aktów mianowania żołnierzom wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe.

Na stanowiska służbowe w innych instytucjach i jednostkach wyznaczono trzynastu oficerów, dwóm oficerom wręczono akty mianowania na wyższe stanowiska, ponadto powitano w szeregach DG RSZ dwunastu żołnierzy. Zwracając się do żegnanych żołnierzy dowódca podkreślił ich zasługi i podziękował za sumienną służbę, przypominając ich zaangażowanie oraz gotowość do wielu wyrzeczeń. Odchodzącym z DG RSZ generał Mika życzył powodzenia na nowych stanowiskach.

Serdecznie dziękuję  za waszą służbę, za wasze poświęcenie i dokonania. Pamięć o was na zawsze zostaje. To potężne doświadczenie, ten dorobek, który zostawiacie, nie zostanie wam zapomniany(...) Siły zbrojne są jedne. Niezależnie od koloru munduru, niezależnie od stanowiska, niezależnie od instytucji służymy Rzeczypospolitej.

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika

Zwracając się do nowomianowanych oficerów Dowódca Generalny pogratulował im awansu. Błogosławieństwa zebranym udzielił Wikariusz Generalny Biskupa Polowego Wojska Polskiego ks. płk Bogdan Radziszewski.

Uroczystość zakończyła się dokonaniem wpisów do księgi pamiątkowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przez odchodzących oficerów, wykonaniem pamiątkowych fotografii oraz złożeniem osobistych podziękowań odchodzącym i gratulacji mianowanym na wyższe stopnie wojskowe przez zebranych na uroczystości oficerów, podoficerów i pracowników resortu obrony narodowej.

Komentarze