Reklama

Siły zbrojne

Nowe samoloty dla lotnictwa Rosji

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjski przemysł rozpoczął pośpieszne dostawy samolotów bojowych zamówionych na 2015 r. Uzupełnienie otrzymało przede wszystkim lotnictwo morskie Floty Czarnomorskiej.

Zgodnie z planem rosyjskiego ministerstwa obrony na Krym przekazano trzy samoloty myśliwskie Su-30SM. Przebazowano je na lotnisko Saki, położone w zachodniej części półwyspu. Dołączyły do ośmiu (lub sześciu – w zależności od źródła) wcześniej dostarczonych samolotów tego samego typu. Mają one docelowo stworzyć samodzielny dywizjon myśliwski.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem ministerstwa obrony Federacji Rosyjskiej, 6 października br. przekazano również partię samolotów Su-34 z zakładów lotniczych w Nowosybirsku. Nie podano jednak ani liczby maszyn, ani jednostki lub jednostek, do których trafiły.

Wszystkie te działania mają na celu pokazać, że dostawy statków powietrznych są realizowane terminowo, zgodnie z planami zatwierdzonymi rok temu. W przypadku Krymu takie opóźnienie jednak już odnotowano.

Czytaj też: Nowe samoloty Su-30SM trafią na Krym w 2015 r.

Reklama

Komentarze (6)

 1. kww

  Ktoś napisał w jednym newsie, że dostawy są "pośpieszne", a potem, że są "opóźnienia". Jak to rozumieć?

  1. ekspert od wszystkiego

   Należy rozumieć tak jak nakazało NATO na sympozjum w Rydze w styczniu 2015: pisać jak najgorzej, nawet kłamliwie, o Rosji i o wszystko obwiniać Putina. To drugorzędne jak rozumieć "pośpiesznie" i "opóźnienia" - ważne, że te słowa mają negatywne konotacje i są użyte przeciwko Rosji, więc doskonale spełniają rolę wyznaczoną przez NATO w Rydze. W konotacjach chodzi nie o to, jak rozumiesz te słowa, tylko z czym Ci się kojarzą i jakie wrażenie odbierasz z tych skojarzeń, a nie ze słów jakie je wywołały. Taka wyrafinowana konstrukcja psychologiczna dobrze świadczy o propagandowych umiejętnościach autora. Zwykle wojskowi propagandziści emanują prymitywizmem antyrosyjskiej propagandy w stylu "śmierdzące pijane onuce", co na odbiorcach na poziomie wyższym niż niepiśmienni chłopi wywiera odrażające względem propagandzistów wrażenie, a nie to było założeniem propagandy.

 2. Hammer

  Su-30/34/35, coraz nowocześniejsze samoloty wprowadzają do służby idąc w jakość nie ilość wzorem zachodu.

 3. Tropiciel bzDUR

  Komandorze - WKS odebrały 3 Su-34.

 4. iKubik

  Czym dokładnie różnią się samoloty Su-30SM i Su-35S? Są one dostarczane praktycznie jednocześnie, a o ile mi wiadomo te ten drugi typ jest bardziej nowoczesny.

  1. info

   Ten drugi jest jednoosobowy a Su-30SM dwuosobowy, co do zadań niemyśliwskich może być zaletą. Su-30SM ma nowoczesną awionikę, ale gorszy płatowiec od Su-35S. Ponieważ nie ma wersji dwuosobowej, Su-30SM służy też do przeszkalania pilotów na Su-35S.

 5. hdag

  O Krym będzie jeszcze wojna. Byle nie z naszym udziałem.

 6. jacenty

  tropiciel opóźnień w rosyjskiej zbrojeniówce czuwa !

  1. RafałB

   Faktycznie Pan Dura z wyjatkow wielkim zapałem podkreśla takie przypadki w siłach zbrojnych FR

Reklama