Siły zbrojne

Nowe radiostacje dla śmigłowców Chinook i Black Hawk w US Army

Fot. DoD.
Fot. DoD.

Firma Exelis otrzymała od amerykańskiej agencji rządowej DLA (Defense Logistics Agency) kontrakt na wyposażenie śmigłowców Chinook i Black Hawk US Army w nowe radiostacje.

W ramach opiewającego na 10.9 miliona dolarów kontraktu firma dostarczy nieujawnioną liczbę radiostacji ARC-201D. Mają one zostać zainstalowane w śmigłowcach UH-60M Black Hawk oraz CH-47F Chinook amerykańskich sił lądowych.

Radiostacja ARC-201D to podstawowy środek komunikacji głosowej US Army i jednocześnie jedyna radiostacja dopuszczona do stosowania na śmigłowcach.

ARC-201 jest bezpiecznym, odpornym na zakłócenia urządzeniem, działającym w zakresie częstotliwości VHF-FM od 30 do 88 MHz. Jest kompatybilne z używanymi wcześniej radiostacjami TACFIRE oraz łączem danych 16K. Radiostacja ta jest zintegrowana z systemami COMSEC i odbironikiem danych – zastępuje ona 3 urządzenia, co obniża masę śmigłowców.

Dodatkowe cechy urządzenia to m.in. poprawiona odporność na błędne dane, nowe, rozszerzone tryby odbioru czy zgodność z GPS. Produkcja urządzeń będzie odbywać się w fabryce Exelis w Fort Wayne w stanie Indiana.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.