Siły zbrojne

Nowe nominacje w wojsku

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej via Twitter

W poniedziałek nad ranem (tj. 21 listopada br.) wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak wręczył pięć nominacji na stanowiska w Wojsku Polskim, w tym w Wojskach Obrony Terytorialnej - poinformował resort.

Jak przekazało w mediach społecznościowych Ministerstwo Obrony Narodowej, wicepremier Mariusz Błaszczak wyznaczył z dniem 21 listopada płk. Michała Marciniaka na stanowisko zastępcy szefa Agencji Uzbrojenia i z dniem 25 listopada płk. Marcina Frączka na stanowisko szefa Zarządu Analiz Wywiadowczych i Rozpoznania - P2 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Czytaj też

Ponadto szef MON wyznaczył z dniem 1 grudnia płk. Tadeusza Nastarowicza na stanowisko dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, płk. Mieczysława Gurgielewicza na stanowisko dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz płk. Pawła Lecha na stanowisko dowódcy 5. Mazowieckie Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródło:
PAP
/ Defence24

Komentarze (1)

  1. Filemon19

    Podsumowując szef wywiadu satelitarnego Będzie miał do dyspozycji fotki z satelity francuskiej, Pakiet satelitarny zwykle zawiera pozycje GPS dla topaza do 40km i Himars GMLRS ER do 160 km, Ciekawe czy zamówiono czy też zapomniano?