Reklama

Siły zbrojne

Nowe nazwy dla okrętów amerykańskich

Pierwszy z dwóch nowych okrętów hydrograficznych otrzyma nazwę „Sally Ride” – fot. US Navy
Pierwszy z dwóch nowych okrętów hydrograficznych otrzyma nazwę „Sally Ride” – fot. US Navy

Znane są już nazwy siedmiu kolejnych amerykańskich okrętów. Zostaną uroczyście nadane tuż przed wprowadzeniem do służby poszczególnych jednostek.


Widomo więc, że jedenasty i jednocześnie ostatni okręt transportu strategicznego typu San Antonio (LPD 27) będzie nosił nazwę USS „Portland”. Ma on zostać wprowadzony do linii w 2017 roku. W tym samym roku mają zostać również wprowadzone do służby dwa okręty do działań przybrzeżnych LCS: 13 i 14 w kolejności. Pierwszy z nich to będzie jednokadłubowy okręt typu Freedom – USS „Wichita” (LCS 13). Drugi, trzykadłubowy typu Independence (LCS 14) otrzyma nazwę USS „Manchester”.

Czytaj także: Amerykanie wprowadzają broń laserową na okręty

Znane są również nazwy trzech następnych szybkich okrętów transportowych JHSV (Joint High Speed Vessel), piątego, szóstego i siódmego z 10 planowanych do wprowadzenia jeszcze przed 2020 r. Ich nazwy to kolejno”: USNS „Trenton” (JHSV 5), USNS „Brunswick” (JHSV 6) i USNS „Carson City” (JHSV 7).

Zobacz również: US Navy zamawia podwodny skafander rodem z filmów S-F

Ostatnie miano: „Sally Ride” otrzyma pierwszy z serii dwóch nowych okrętów hydrograficznych, które mają wejść do służby w latach 2014/2015.

(MD)
Reklama

Komentarze

    Reklama