Reklama

Siły zbrojne

Nowe hangary dla śmigłowców w Inowrocławiu

Mi-24 z Inowrocławia - fot. 56BL
Mi-24 z Inowrocławia - fot. 56BL

Kontrakt na budowę hangaru remontowego dla śmigłowców 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych podpisał Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy z firmą budowlaną Alstal. Umowa o wartości  26,6 mln złotych ma zostać zrealizowana do połowy 2015 roku i obejmuje rozbudowę infrastruktury remontowej lotniska w Latkowie koło Inowrocławia.

Na lotnisku użytkowanym przez 56 Bazę Lotniczą powstanie zaplecze warsztatowo-magazynowe, pomieszczenia biurowe oraz hangar remontowy mieszczący jednocześnie do sześciu śmigłowców. Będzie on dostosowany do obsługi śmigłowców Mi-24, W-3 Sokół i MI-2, a w przyszłości również nowych śmigłowców wielozadaniowych które planuje zakupić MON. 

Budowa nowej infrastruktury remontowej ma zakończyć się w połowie 2015 roku. Jest to jedna z wielu inwestycji realizowanych w ostatnim czasie w Inowrocławiu na rzecz 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych. MON zaplanował w inowrocławskim garnizonie inwestycje o wartości 800 mln złotych, obejmujące rozbudowę i modernizację.

Jest to związane z umieszczeniem w  tym mieście dowództwa 1 Brygada Lotnictwa, które podczas wspólnej wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego i ministra Siemoniaka w październiku tego roku została określona "jedną z najbardziej perspektywicznych jednostek naszej armii."

Reklama

Komentarze (2)

  1. mistrzu

    Służyłem kiedyś w tej jednostce ,w kompani ochrony .Byłem na 50-cio leciu tej jednostki i to co zastałem to już jest niewiele. To już nie jest wojsko , tylko plac zabaw dla dzieci. A śmigłowce, to będą na papierze.

  2. kromiq

    A za jakiś czas będzie "reforma" armii i jednostkę zlikwidują a baza pójdzie pod młotek.... Taka polska rzeczywistość:(

Reklama