Reklama

Siły zbrojne

Niemcy zmodernizują Bergepanzer 3

Zmodernizowany niemiecki wzt Bergepanzer 3 używany w Afganistanie. (Fot. Bundeswehr)
Zmodernizowany niemiecki wzt Bergepanzer 3 używany w Afganistanie. (Fot. Bundeswehr)

Rheinmetall Group otrzymał kontrakt o wartości 30 mln euro na modernizację niemieckich wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 3.

Urząd do spraw zakupów obronnych Bundeswehry BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr) podpisał z Rheinmetall Group pięcioletnią umowę na modernizację 69 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 3. Zamówienie jest warte ok. 30 mln euro.

Pracami modernizacyjnymi objęte zostaną urządzenia służące do wyciągania uszkodzonych czołgów z pola bitwy, jak i same platformy jezdne. Wszystkie prace, z budową nowych elementów, modernizacją i integracją z pojazdami, zostaną przeprowadzone w zakładach Rheinmetall w Kassel w Niemczech. Zgodnie z założeniami umowy modernizacja ma rozpocząć się już w przyszłym roku i zakończyć się do 2024 roku.

Pierwsza tego typu modernizacja została już przeprowadzona w 2014 roku na czterech pojazdach Bundeswehry służących w Afganistanie w ramach misji ISAF. To właśnie dzięki doświadczeniom z Afganistanu postanowiono zmodernizować flotę pozostałych wozów zabezpieczenia technicznego w celu zwiększenia ich efektywności.

Bergepanzer 3 jest wewnętrznym projektem Rheinmetall i został zbudowany na podwoziu czołgu Leopard 2.

Reklama

Komentarze

    Reklama