Reklama

Siły zbrojne

Następne quady dla wojska

Quady podczas defilady Wojska Polskiego w 2016 roku (zdjęcie ilustracyjne) Fot. R. Surdacki / Defence24.pl
Quady podczas defilady Wojska Polskiego w 2016 roku (zdjęcie ilustracyjne) Fot. R. Surdacki / Defence24.pl

4. Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu prowadzi postępowanie przetargowe według procedury otwartej i nieograniczonej na dostawę quadów. Jest to kolejne tożsame zamówienie na quady utworzone przez 4. RBLog w ostatnim półroczu.

Jak czytamy w dokumentacji, przetarg obejmuje zakup 12 nowych quadów (wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2021 roku). Nie przewiduje się prawa opcji, zatem powyższa liczba w niniejszym zamówieniu jest ostateczna. Na przełomie lutego i marca baza logistyczna również poszukiwała 12 quadów o takiej samej specyfikacji, jak w najnowszym ogłoszeniu, aczkolwiek tamto zamówienie przewidywało prawo opcji, które zakładało zakup dodatkowych 11 pojazdów.

W Wymaganiach Eksploatacyjno-Technicznych (WET) czytamy, że quady muszą posiadać chłodzony cieczą czterosuwowy, dwucylindrowy silnik o pojemności minimum 800 cm3 z zapłonem samoczynnym lub iskrowym, z automatyczną skrzynią biegów i zbiornikiem paliwa minimum 15,5 litra. Ponadto quady mają posiadać standardowe, jak na pojazdy tego typ wyposażenie. Maksymalna masa pojazdu nieobciążonego ma wynosić 400 kilogramów. Dodatkowo wykonawca musi zapewnić dostawy części zamiennych na okres 10 lat od zakończenia produkcji. 

Na ogólne elementy quadów gwarancja ma trwać przez 24 miesiące lub do osiągnięcia przebiegu 300 000 kilometrów, na powłoki lakiernicze również 24 miesiące, natomiast na perforację elementów nadwozia, opony i akumulatory powinna wynieść 36 miesięcy.

Dostawa quadów powinna zostać zrealizowana w ciągu 90 dni od momentu podpisania umowy. Jako miejsce dostawy wybrano skład w Nowogrodzie Bobrzańskim, przynależnym do 4. Regionalnej Bazie Logistycznej.

Termin składania ofert upływa z dniem 26 lipca o godzinie 9:00, po czym o 11:00 nastąpi ich otwarcie. Zamawiający określił jedyne kryterium w postaci ceny.

Reklama
Reklama

Komentarze