Siły zbrojne

Najlepsi strzelcy wyborowi są z brygady pancernej

Żołnierze z 1 Brygady Pancernej zwyciężyli w zawodach strzelców wyborowych, organizowanych w Toruniu. Konkurs był okazją do zaprezentowania umiejętności przez pary strzeleckie z jednostek całego kraju.

W trakcie zawodów, jakie odbyły się na obiektach poligonowych Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w dniach od 8 do 11 grudnia, pary strzeleckie z rozmaitych jednostek wojskowych z całego kraju musiały wykazać się umiejętnościami związanymi ze strzelectwem, skrytym poruszaniem się na polu walki, obserwacją i pomiarem odległości. Wśród konkurencji znalazło się strzelanie na celność i skupienie z karabinu wyborowego, strzelanie na nieokreśloną odległość z karabinu wyborowego, strzelanie z pistoletu wojskowego, ćwiczenie w skrytym podchodzeniu, ćwiczenie w obserwacji i zapamiętywaniu oraz pomiar odległości.

Najtrudniejszym zadaniem było skryte podejście do celu, będące prawdziwym sprawdzianem umiejętności i zgrania zespołu strzeleckiego, wymagające doskonałego opanowania maskowania, przemieszczania się w sposób skryty po terenie działania, dotarcia do wyznaczonego miejsca, gubienia pościgu, przygotowania stanowiska strzeleckiego i oddania - w końcu - celnego strzału.

Zwyciezcami zawodów została para strzelecka z 1. Brygady Pancernej, drugie miejsce zajęli strzelcy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, natomiast trzecie żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej. Na kolejnych lokatach plasowali się wojskowi z 9. Pułku Rozpoznawczego, 25. Brygady Kawlerii Powietrznej, 7. Brygady Obrony Wybrzeża, 12. Brygady Zmechanizowanej, 20. Brygady Zmechanizowanej, 15. Brygady Zmechanizowanej, 17. Brygady Zmechanizowanej i 2. Pułku Rozpoznawczego.

Komentarze (9)

 1. DDt

  Co to za system szkolenia? Desant na 3 pozycji? Rozpoznanie na ostatniej? To kim my mielibyśmy walczyć z wrogiem? Pion szkolenia do wymiany. Potrzebna również reforma "reformy" dowodzenia.

  1. zLoad

   Tych ludzi ktorzy zarzadzaja wojskiem trzeba wyslac na ukraine albo do syrii. Inaczej sie glupoty nie wypleni.

 2. zLoad

  To co oni jednoczesnie obsluguja czolgi i inny ciezki sprzet i przy okazji sobie strzelaja z karabinow snajperskich? W ruchu? Czy pielegnuja tradycje z 1 wojny swiatwej - wojny pozycyjnej? Taka polska odmiana bliztkrigu

 3. van

  najlepsze jest to, że jednostka obrony wybrzeża wyprzedziła pułk rozpoznawczy. kto ma jakiekolwiek pojęcie wie jak trudno jest precyzyjnie ocenić odległość na morzu

 4. Marek

  Dla zwycięzców i ich szkoleniowców gratulacje, ale coś tu jest nie tak. Dwa pierwsze miejsca mają pancerniacy. Ktoś coś zawalił w szkoleniu desantu i rozpoznania.

 5. Kociemb

  Po zdjęciach ze strony CSUiA w Toruniu to raczej z Sako 21/22 i polskich Alexów 308. Co do wyników to wg nie nie są jakimś szczególnym zaskoczeniem np: 2 pułk rozpoznawczy bardziej zajmuje się działalnością patriotyczną niż szkoleniem co do pancerniaków wiedząc jakie tereny mają do dyspozycji podczas szkoleń przy jednostkowych nie dziwi mnie ich wysokie miejsce.

 6. wafel

  jakim sprzetem dysponowali zawodnicy?

 7. marek

  Desant na 3 miejscu...

 8. Steve

  Specjalsi nie brali chyba udziału ?

 9. morgul

  uuuuu myślałem że rozpoznanie będzie otwierać listę