Reklama

Siły zbrojne

MSPO 2020: Bezpieczne targi

Fot. Targi Kielce
Fot. Targi Kielce

– To znamienne, że MSPO jest pierwszą w Europie wystawą branży zbrojeniowej zorganizowaną od czasu wystąpienia pandemii Covid – 19. Dowodzi to wyjątkowego znaczenia Salonu dla wszystkich mających na sercu bezpieczeństwo narodowe – napisał w liście do organizatorów i wystawców trwającego w Kielcach (8-10 września) Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Od wtorku w Targach Kielce trwa pierwsza duża impreza branżowa po odmrożeniu gospodarki. MSPO jest trzecią wystawą w Europie po Paryżu i Londynie. W tym roku nie odbyło się żadne z zaplanowanych w Europie targów obronnych, podobnie sytuacja wygląda we wszystkich sektorach gospodarki, wywołana lockdownem. 

 Targi są szansą dla wielu firm, które utraciły pozycje rynkowe do wyjścia z zapaści oraz dla tych, którzy szukają nowego pomysłu na biznes – uważa prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

Trudno o lepsze narzędzie w odbudowie gospodarki, niż łączące różnorodne branże targi, tym bardziej że obecnie - jak wskazują Targi Kielce - kielecki ośrodek zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

 Jak co roku targi odbywają się profesjonalnie. Co prawda było to duże wyzwanie w związku z panującą sytuacją, ale dzięki zastosowaniu wielu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, ponowne spotkanie przedstawicieli wszystkich firm było możliwe i bardzo skuteczne – twierdzi Ronald Farkas, Poland – U.S. Operations (Defence Consulting and Representation).

Targi Kielce na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) i kolejne jesienne wydarzenia wyposażyły wejścia w kabiny dekontaminacyjne z funkcją bezdotykowego mierzenia temperatury oraz automatycznej dezynfekcji.

Oprócz standardowych zabezpieczeń jak zakrywanie ust i nosa dezynfekcja rak, mycie powierzchni jak klamki, drzwi, lustra, w targach pomyślano o  poszerzeniu odległości między stoiskami, zabezpieczeniach z pleksi, a każdy wchodzący na teren wystawy wypełnia ankietę epidemiologiczną.

 Nie mamy żadnych zarzutów do organizacji tegorocznej edycji targów, wszystko jest organizowane tak samo profesjonalnie jak co roku — mówi Bogdan Kaliński, ELMARK AUTOMATYKA S.A., Sales Manager — Targi są o wiele mniejsze niż zazwyczaj (…,) ale wracamy do normalności, cieszymy się, że mamy fajne miejsce, w fajnej hali i zdobywamy nowych klientów.

Dla HYUNDAI ROTEM jest to pierwszy raz, aby zaprezentować nasze rozwiązania  mówi Lee Han — Soo, Senior Manager, Global Defense Sales & Marketing Team, HYUNDAI ROTEM — Mamy dobre opinie od wielu klientów oraz budujemy pozytywne relacje z polskimi firmami. To dla nas szansa, aby nawiązać biznesowe kontakty. Całkowicie rozumiemy i doceniamy politykę bezpieczeństwa Targów Kielce, doceniamy podjęte działania, aby zwiększyć bezpieczeństwo gości, np. używanie masek i działania dot. sprzątania. Liczymy na owocne efekty naszej wizyty.

Reklama

Komentarze

    Reklama