Reklama

Siły zbrojne

MON przedłuża składanie ofert na opancerzone ciągniki i wozy ewakuacyjne

Przedłużono termin składania ofert w dwóch przetargach na pojazdy dla WP - fot. MAN
Przedłużono termin składania ofert w dwóch przetargach na pojazdy dla WP - fot. MAN

Inspektorat Uzbrojenia przedłużył do 20 marca bieżącego roku termin zgłaszania ofert w przetargach na 27 "ciężkich kołowych pojazdów ewakuacji i ratownictwa technicznego" i 3 opancerzone ciągniki siodłowe.

Pierwotnie termin zgłaszania ofert w obu powyższych postępowaniach upływał 18 lutego. Oba postępowania dotyczą pojazdów specjalistycznych związanych z eksploatacją przez WP sprzętu wymagającego możliwości niedostatecznie zaspokajanych przez obecnie posiadane pojazdy. 

Wymienione powyżej ciągniki siodłowe mają posiadać możliwość holowania naczepy z czołgiem Leopard 2, którego masa jest zdecydowanie większa niż innych pojazdów wojskowych transportowanych za pomocą platform niskopodwoziowych. 

Ciężki pojazd ewakuacyjno-ratowniczy stanowi natomiast sprzęt którego od wielu lat brakuje w Wojskach Lądowych. Ma on posiadać możliwość pomocy technicznej i holowania w każdym terenie pojazdów kołowych o znacznej masie. Umożliwia to np. ewakuację KTO Rosomak, czy opancerzonych pojazdów specjalistycznych na podwoziu kołowym, których liczba ma w najbliższym czasie znacznie wzrosnąć.  

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.