Reklama

Siły zbrojne

MON buduje Centrum Żołnierza-Weterana Misji Zagranicznych

  • Fot. Kancelaria prezydenta Ukrainy/Wikimedia Commons.
    Fot. Kancelaria prezydenta Ukrainy/Wikimedia Commons.

MON tworzy w Warszawie Centrum Żołnierza-Weterana Misji Zagranicznych. Resort obrony informuje, że plan adaptacji budynków pod przyszłą instytucję został zatwierdzony, a środki finansowe na jego realizację zabezpieczone. Ośrodek ma ruszyć pod koniec przyszłego roku. 

Placówka, która  w założeniu resortu ma skupiać nie tylko byłych żołnierzy, ale również odgrywać rolę edukacyjną - w szczególności skierowaną do uczniów i studentów, powstanie w dawnej Wojskowej Komendzie Uzupełnień Mokotów przy ulicy Puławskiej. Z komunikatu MON dowiadujemy się, że prace zmierzające do utworzenia w Warszawie Centrum Żołnierza-Weterana Misji Zagranicznych przebiegają według przyjętego harmonogramu. Złożono już zapotrzebowanie na sprzęt i wyposażenie ośrodka.

Więcej: Tomasz Siemoniak w Ghazni: „Polscy żołnierze wyjdą z Afganistanu z podniesionym czołem"

Równolegle do prac nad powołaniem Centrum trwają przygotowania do budowy pomnika poświęconego żołnierzom weteranom.  MON posiada decyzję wojewody mazowieckiego o ustaleniu lokalizacji pomnika weterana. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na jego projekt, gdyż opracowano już dokumentację niezbędną do ogłoszenia i przeprowadzenia konkursu, gotowy jest również konkursowy regulamin - czytamy w komunikacie resortu obrony

MON

(MG)

 

 

 
Reklama

Komentarze

    Reklama