Reklama

Siły zbrojne

Modernizacja brytyjskich śmigłowców Apache

100 milionów dolarów będzie kosztowało Brytyjczyków utrzymanie radarów Longbow na śmigłowcach AugustaWestland AH Mk1 Apache – fot. Boeing
100 milionów dolarów będzie kosztowało Brytyjczyków utrzymanie radarów Longbow na śmigłowcach AugustaWestland AH Mk1 Apache – fot. Boeing

Konsorcjum Longbow International otrzymało kontrakt za 96 milionów dolarów na modernizację systemu kierowania ogniem Longbow na brytyjskich śmigłowcach bojowych AugustaWestland AH Mk1 Apache.

Longbow International, to konsorcjum zadaniowe utworzone przez koncerny: Lockheed Martin i Northrop Grumman. W 2013 r. konsorcjum to otrzymało pięcioletni kontrakt od koncernu AgustaWestland na zintegrowane wsparcie logistyczne i inżynieryjne oraz przeprowadzenie ewentualnych napraw systemu kierowania ogniem LONGBOW brytyjskich śmigłowców AgustaWestland AH Mk1 Apache. Wsparcie ma trwać do marca 2019 r.

System kierowania ogniem tych helikopterów jest oparty o radar AN/APG-78 o zasięgu od 0,5 do 8 km, umieszczony w specjalnej kopule ponad głównym wirnikiem. Radar ten pracuje w paśmie Ka i pozwala na automatyczne wykrywanie, lokalizację, klasyfikację i nadawanie priorytetów wielu celom jednocześnie w każdych warunkach pogodowych i w każdym terenie.

Prace mają być realizowane przez brytyjskie zakłady lotnicze w Wattisham, wspierane przez zakłady Northrop Grumman w Baltimore oraz Lockheed Martin w Ocala i Orlando na Florydzie i w Ampthill w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Blady

    Agusta, nie Augusta.

Reklama