Reklama

Siły zbrojne

Mobilne rampy kolejowe dla wojska

Fot. kpt Zbigniew Gierczak
Fot. kpt Zbigniew Gierczak

3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o ogłoszeniu zamówienia na dostawę mobilnych ramp kolejowych.

W ogłoszeniu opublikowanym 30 stycznia 2019 r. 3. Regionalna Baza Logistyczna informuje, że przedmiotem zamówienia jest dostawa mobilnych ramp kolejowych w zakresie dwóch zadań. Pierwszym jest dostawa 8 mobilnych ramp kolejowych o nośności min. 35 000 kg, drugim dostawa 10 sztuk mobilnych ramp kolejowych o nośności min. 70 000 kg. Dostawy ramp do Składu Gałówka mają zostać zrealizowane do 31 października 2019 r., zamawiający informuje również, że cena nie jest jedynym kryterium udzielenia zamówienia, a wszystkie wymienione są jedynie w jego dokumentacji.

Zamówienie realizowane jest w ramach procedury otwartej, czas na złożenie ofert mija 5 marca 2019 r. Zamawiający nie precyzuje żadnych wymagań, których spełnienie ewentualny wykonawca miałby wykazać w sposób szczególny, związanych ze zdolnością do prowadzenia działalności zawodowej, sytuacją ekonomiczną i finansową, ani zdolnością techniczną i kwalifikacjami zawodowymi. Przy przystąpieniu do przetargu obowiązuje jednak wniesienie wadium w wysokości w przypadku składania ofert na dostawę platform obu rodzajów - 26 016 PLN w przypadku platform o niższej nośności i 40 650 PLN w przypadku składania ofert na platformy o wyższej nośności.

Rampy mobilne, będące przedmiotem przetargu, zapewniają możliwość załadunku i rozładunku pojazdów kołowych i gąsienicowych na platformy kolejowe. W dokumentacji zamówienia mowa o okresie użytkowania ramp, który ma wynosić minimum 15 lat, dostarczeniu ramp fabrycznie nowych i wyprodukowanych w roku bieżącym, 24-miesięcznym okresie gwarancyjnym i zapewnieniu szkolenia z zakresu obsługi i użytkowania sprzętu.

Reklama

Komentarze (4)

 1. Skoczek224

  Współczesna armia nie używa linii kolejowej, tak jak WIP nie jeździ tą samą drogą.

 2. adamo

  Za PRL-u każda stacja kolejowa miała rampę załadunkową z przeznaczeniem dla wojska - a tam gdzie były jednostki rakietowe czy pancerne obowiązkowo po 2 ....To jednak historia - dziś nawet nie ma gdzie załadować oraz czy jeszcze zostały na kolei platformy na sprzęt wojskowy z burtami jak i bez burt .

 3. Harry 2

  A może... czas pomyśleć o nowych czołgach, by było czym na te rampy wjeżdżać?

 4. Mono

  A kiedy kupią niemobilne?

Reklama