Reklama

Siły zbrojne

Maskpol i Biwar dostarczą środki materiałowe do hełmów

Żołnierz 6 BPD w hełmie HA-03 / Fot. Sebastian Brzezina/6bpd.mil.pl.
Żołnierz 6 BPD w hełmie HA-03 / Fot. Sebastian Brzezina/6bpd.mil.pl.

Zakończyło się prowadzone przez 2. Regionalna Bazę Logistyczną postępowanie, którego celem było wyłonienie dostawców technicznych środków materiałowych do hełmów: kompozytowego wz. 2005, wojsk aeromobilnych HA-03, stalowego 1967/75. 

Postępowanie realizowano w procedurze ograniczonej i rozdzielono je na trzy zadania - po jednym dla każdego typu hełmów. W każdym przypadku do oceny ofert wykorzystano kryterium ekonomiczne - ceny (z wagą 70%) i gwarancji (waga 30%). W przypadku dwóch pierwszych zadań (dla hełmu kompozytowego wz. 2005 i wojsk aeromobilnych HA-03) niezbędne było posiadanie przez wykonawcę aktualnej koncesji uzyskanej w myśl ustawy z dnia 22.6.2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym obejmującą uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie WT VIII. 

Dwa pierwsze zadania wykona, wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „Maskpol” S.A. Za pierwsze zadanie firma otrzyma 65 350,89 PLN brutto, za drugie 836 451,66 PLN brutto. Natomiast dostawy środków technicznych do hełmów stalowych zrealizuje Biwar Sp. z o.o z Biskupca. W tym przypadku całkowita, końcowa wartość zamówienia wyniesie 1 162 807,56 PLN brutto.

Reklama

Komentarze (8)

 1. RUDY

  STALOWE SĄ DOBRE

 2. Feluś

  Codziennie środki masowego przekazu, donoszą o nowych sukcesach na froncie walki o siłę bojową naszej armii. Dowiadujemy się o coraz to nowszych zakupach, dokonywanych przez MON, jak nie rakiet Patriot to samolotów 5 generacji. Ciągle też słyszymy o modyfikacjach już używanego sprzętu, które znacznie podnoszą jego wartość bojową. Teraz oto dzięki pozyskaniu, zapewne poprzez offset z USA, unikatowych na skalę światową kompetencji i technologii, nasza armia otrzyma środki materiałowe do hełmów wz. 67. Są to doskonałe rozwiązania wpisujące się w system żołnierza przyszłości. Wielospektralne osłony hełmów wz. 67 spowodują że nasi żołnierze staną się niewidoczni na polu walki, a założone na głowę hełmy stalowe będą działać jak przysłowiowa "czapka niewitka". MON życzymy dalszych sukcesów na polu modyfikacji !

 3. JBTJ

  Może Szanowny Autor rozwinąć, co to są "środki materiałowe do hełmów"? Bo teraz, to ta informacja jest o niczym.

  1. Maskarada

   Wkład azbestowy licencja kupiona w 1997. Hahahaha

  2. ...

   Prawdopodobnie chodzi o fasunek, ale środki materiałowe brzmią lepiej.

 4. Grredo

  Jestem zszokowany tempem tego postępowania. Przecież znacząco wzmocni ono możliwości bojowe naszych jednostek a załogi tysiąca pechowych gwardyjskich czołgów do samobójczych misji na ewentualnym froncie polskim będą wyłaniane poprzez losowanie... Kolejny przykład topienia pieniędzy w zakupy trzeciej kategorii.

 5. Zolnierz

  Ponad milion zl za "środki materialowe" do helmow stalowych??? Ile za taka kwote mozna kupic helmow kompozytowych? Oczywiscie nie w firmach zwiazanych z PGZ bo tam ceny sa z kosmosu.

 6. Gadek78

  Tragedia będziemy mieli zmodernizowane stalowe hełmy 50-cio letnie za ponad milion złotych. Kryminał

 7. michalspajder

  Cena ze oferte na helmy stalowe pokazuje, ile ich jeszcze mamy. I tym samym, jak daleko w sredniowieczu jestesmy....

 8. Sucholski.

  Nareszcie remonty hełmós stalowych ruszą do przodu.

Reklama