Reklama

Siły zbrojne

Logistycy szkolą się w odtwarzaniu zdolności bojowej oddziału

Na poligonie w Drawsku Pomorskim pododdziały logistyczne 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, wraz z elementami wsparcia wydzielonymi z 1. Brygady Logistycznej, szkolą się w odtwarzaniu zdolności bojowej wycofanego z walki pododdziału.

Od 14 listopada br. na obiektach CSWL Drawsko trwa intensywne szkolenie jednostek wojskowych 12. Dywizji Zmechanizowanej w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. RYŚ-16. Jednym z ważnych przedsięwzięć szkoleniowych zrealizowanych podczas ćwiczenia było doskonalenie i praktyczna realizacja odtwarzania zdolności bojowej batalionu zmotoryzowanego "Dwunastki".

Jak informuje mjr Marek Nabzdyjak, powyższy proces obejmował tankowanie transporterów opancerzonych KTO Rosomak gdzie wykorzystano polowy punkt tankowania. Następnie przeprowadzono obsługę i naprawę sprzętu, a także zrealizowano dowóz zapasów bojowych i materiałowych. W ramach świadczonych usług socjalno-bytowych zrealizowano usługi w zakresie żywienia, kąpieli i pralni polowej. Zdobyte doświadczenie oraz wypracowane wnioski posłużą do omówienia końcowego ćwiczenia oraz zostaną wykorzystane do dalszego szkolenia pododdziałów logistycznych.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie taktyczne z wojskami RYŚ–16 jest jednym z najważniejszych tegorocznych zamierzeń szkoleniowych 7. Brygady Obrony Wybrzeża. Tematem ćwiczenia jest „Prowadzenie działań obronnych na głównym wysiłku obrony związku taktycznego”. Ćwiczenie ma posłużyć ocenie zdolności podległych jednostek do realizacji zadań zgodnie z wojennym przeznaczeniem. W szkoleniu udział bierze około 3300 żołnierzy, w tym ponad 100 żołnierzy rezerwy oraz około 1000 jednostek sprzętu.

Reklama

Komentarze

    Reklama