Siły zbrojne

Laserowy symulator strzelania dla British Army

Fot. Crown Copyright
Fot. Crown Copyright

Koncern Saab podpisał kontrakt o wartości około 20 mln funtów dotyczący serwisu i wsparcia technicznego systemu symulacyjnego DFWES (Direct Fire Weapon Effects Simulator System) wykorzystywanego przez brytyjskie wojska lądowe. Umowa opiewa na 3 lata.

System produkcji Saab jest używany przez Brytyjską Armię od 1994 roku i umożliwia prowadzenie ćwiczeń na poligonowych z symulacją efektów ostrzału na poziomie grup bojowych (Battle Group).

DFWES jest dołączanym, precyzyjnym systemem laserowym, przeznaczonym do symulacji bezpośrednich starć z użyciem pojazdów, pojazdów pancernych oraz broni przeciwczołgowej. Odwzorowującym efekty prowadzenia ognia z określonych rodzajów broni, różnicując jego skuteczność i zasięg, dzięki czemu umożliwia realistyczne szkolenia.

Na DFWES składają się dwa komponenty: ATWES (Attack Weapons Effects Simulator), którego zadaniem jest odwzorowanie parametrów ognia prowadzonego z danej broni i TAGWES (Target Effects Simulator), którego komponenty rozlokowane na pojeździe pozwalają określić efekty trafienia i jego miejsce. 

Komentarze