Reklama

Siły zbrojne

Korea Południowa prezentuje drony-kamikadze

Dron kamikaze Devil Killer ma rozkładane skrzydła o rozpiętości 1,3 m – fot. www.militaryphotos.net
Dron kamikaze Devil Killer ma rozkładane skrzydła o rozpiętości 1,3 m – fot. www.militaryphotos.net

Na konferencji Singapore Airshow 2014 koreański koncern KAI (Korea Aerospace Industries) zaprezentował niewielki bezzałogowy samolot Devil Killer, który może być wykorzystywany jako autonomiczna bomba szybująca.

Pomysł budowy dronów, które krążą nad terenem przeciwnika i niszczą cele uderzając w nie jest nowy i jest szczególnie reklamowany przez Izrael. Teraz podobne rozwiązanie zaprezentowała Korea Południowa.

Nowy dron Devil Killler jest bowiem o tyle ciekawy, że o ile wcześniej do jego startu wykorzystywano silnik rakietowy, teraz jest wyrzucany w powietrze za pomocą specjalnego mechanizmu pneumatycznego. Dodatkowo jest on składany w kontenerze startowym, który może być już zamontowany nie tylko na jednostkach pływających, ale również na pojazdach – w tym nawet na samochodach osobowych.

Po starcie skrzydła są rozkładane (mają wtedy rozpiętość 1,3 m) i uruchamiane są dwa silniki elektryczne umieszczone w specjalnych kanałach pomiędzy skrzydłami. Uzbrojony dron waży 25 kg, ma długość 1,5 m, może poruszać się z prędkością do 400 km/h i ma zasięg 40 km.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.