Reklama

Siły zbrojne

Korea Północna wystrzeliła rakiety w kierunku Morza Japońskiego

Strzelanie pociskiem Ch-35 z wyrzutni brzegowej rosyjskiego systemu Bał (zdjęcie ilustracyjne). Prawdopodobnie Korea Północna posiada na wyposażeniu pociski zbliżone do Ch-35. Fot. mil.ru
Strzelanie pociskiem Ch-35 z wyrzutni brzegowej rosyjskiego systemu Bał (zdjęcie ilustracyjne). Prawdopodobnie Korea Północna posiada na wyposażeniu pociski zbliżone do Ch-35. Fot. mil.ru

Korea Północna wystrzeliła we wtorek kilka pocisków manewrujących krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego — poinformowało dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych. Niedługo potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły pociski powietrze-ziemia.

Według komunikatu południowokoreańskiego wojska pociski zostały wystrzelone nieopodal miasta Munczon w prowincji Kangwon na południu kraju. Według BBC, po pokonaniu ok. 150 km wylądowały w Morzu Japońskim, oddzielającym Półwysep Koreański od Japonii. Jak podała agencja AP, kilkadziesiąt minut potem północnokoreańskie myśliwce wystrzeliły nieznaną liczbę pocisków powietrze-ziemia.

Do zdarzenia doszło w 108. rocznicę urodzin założyciela KRL-D Kim Ir Sena. Jest to kolejna z serii prób pocisków rakietowych i artyleryjskich przeprowadzonych przez Pjongjang w ostatnich tygodniach. W tym samym czasie północnokoreański reżim ostro krytykował amerykańskich dyplomatów i sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo o sabotowanie negocjacji w sprawie programu nuklearnego i rakietowego Korei Płn.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (8)

 1. Ech

  pewnie nie kazdy wie ze Korea Poludniwa do lat 60tych byla tez dyktatura, przy ktorej nawet Ci z polnocy to spokojne chlopaki

  1. is

   To w Korei Południowej też mordowano tysiące ludzi dziennie jak w Północnej?

  2. Ech

   Oczywscie. Niestey. Poczytaj o ludobujstwach Rhee Syng-man ( Dyktator w latach 1948–1960) ewetuanie jego nastepcy po wojskowym puczu Park Chung-hee (1963 - 1979) ale ten juz nie mordowal tysiecy.

  3. is

   Syng zabił trochę komunistów. Nie ma wogóle porównania do zbrodniarzy w Korei Północnej którzy wymordowali MILIONY ludzi.

 2. Kapustin

  Gdyby zyroskop zawiódł Władywostok miałby fajerwerki. Chyba ze ruski ma tam swojego THAAD

 3. Japonesa

  Japoński THAAD już na nie czeka Hahahaha

 4. Zuczek gnojarek

  Puścili bąka na polance

 5. Niewolnikt

  A co tam u naszego słońca narodu małego SArmaty? ;-) Wg objawień Krzysztofa Michałowskiego rząd polski ma za zadanie zniszczyć polskich przedsiębiorców. Kim zanieczyszcza morze i żaden zielony pokój go nie terroryzuje pontonami? Kto zatroszczy się o ratunek polskich firm rodzinnych?

 6. Popolupo

  Sie nie ma, sie rozpisuje faze analityczna...

 7. Fluffy

  Sie ma sie strzela.

 8. Popolupo

  Morze Japonskie zostalo zaatakowane!!!!! Proponuje malutka nieznaczna napasc na Koree Polnocna.

Reklama