Reklama

Siły zbrojne

Korea Północna: Kim Dzong Un zastępuje swojego szefa obrony młodszym generałem. Nie był na liście kluczowych postaci reżimu

Fot. endlie.com
Fot. endlie.com

Lider Korei Północnej mianował nowym ministrem ds. ludowych sił zbrojnych Jang Jong Nama - mało znanego młodego generała.

To już druga zmiana na tym stanowisku od czasu przejęcia władzy w 2011 roku przez Kim Dzong Una. Nowy, prawdopodobnie pięćdziesięciokilkuletni, minister nie znajduje się na południowokoreańskiej liście 42 kluczowych postaci Korei Północnej z kwietnia 2012 roku. Wiadomo jedynie, że był poprzednio dowódcą Pierwszego Korpusu armii północnokoreańskiej i jest wyjątkowo lojalny wobec reżimu. Jak podała oficjalna Koreańska Centralna Agencja Informacyjna, Jang Jong Nam jako minister ds. ludowych sił zbrojnych towarzyszył wczoraj Kimowi i jego żonie Ri Sol Ju podczas wystąpienia w Pyongyangu.

 Więcej: Seul nie chce przyłączyć się do amerykańskiego systemu antyrakietowego

Kim Dzong Un, który przejął władzę w grudniu 2011 roku, w celu wzmocnienia kontroli nad totalitarnym państwem dokonał kilku roszad personalnych. Zdaniem południowokoreańskiego ministerstwa obrony, Korea Północna jest w trakcie głębokich zmian w siłach militarnych. Poprzednik Jang Jong Nama, 73-letni Kim Kyok Sik, objął posadę w zeszłym roku.

(MOS)
Reklama

Komentarze

    Reklama