Reklama

Siły zbrojne

Kolejny wypadek na indyjskim okręcie. Czarna seria trwa

Korweta INS „Kuthar” została uszkodzona podczas wypadku na wyspie Andaman – fot. Wikipedia/Indian Navy
Korweta INS „Kuthar” została uszkodzona podczas wypadku na wyspie Andaman – fot. Wikipedia/Indian Navy

Indyjska korweta INS “Kuthar” została uszkodzona podczas wypadku, jaki miał miejsce 14 lipca br. w pobliżu wyspy Andaman w Zatoce Bengalskiej.

Według oficjalnych informacji okręt INS “Kuthar” uległ uszkodzeniu podczas próby wejścia do bazy morskiej znajdującej się na wyspie Andaman, gdzie przechodził prace remontowo – naprawcze.

Jest to już piętnasty wypadek w indyjskiej marynarce wojennej od czasu tragicznego wybuchu na okręcie podwodnym. INS „Sindhurakshak” w sierpniu 2013 r. Specjalna komisja powypadkowa bada teraz przyczyny zdarzenia, starając się przede wszystkim określić, czy zawiniła załoga, a więc ponownie pojawił się problem niewłaściwego wyszkolenia.

INS „Kuthar” to korweta rakietowa typu Khukri o wyporności 1350 t i uzbrojona w 4 ex-radzieckie rakiety przeciwokrętowe P-20.

Komentarze (2)

  1. ito

    Przy takiej iloci wypadków problem szkolenia i zwyczajów panujących we flocie wydaje się alarmujący. Bo to raczej nie tylko kwestia braku umiejętności ale i nawyków, również, nazwijmy to tak- pozawojskowych? Nie wiem, może któremuś nie honor rozmawiać z człowiekiem z innej kasty, a tu jeden jest sternikiem a drugi sygnalistą- i nieszczęście gotowe?

  2. Mirosław Znamirowski

    Czy tak wielka liczba wypadków we flocie indyjskiej, a także w indyjskim lotnictwie nie jest czasem wynikiem niesnasek płynących z kastowych podziałów społeczeństwa Indii?