Reklama

Siły zbrojne

Kolejny etap mobilizacji na Ukrainie

Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Jak informuje Ministerstwo Obrony Ukrainy, według stanu na 3 marca br., pierwszy etap czwartej fali częściowej mobilizacji został wykonany w 90%.

Czwarta fala częściowej mobilizacji rozpoczęła się na Ukrainie 20 stycznia. Podzielona jest na trzy etapy, które mają potrwać od stycznia do sierpnia i być prowadzone na terytorium 24 obwodów. Drugi etap rozpocznie się w kwietniu i planowany jest na 60 dni, natomiast trzeci – od czerwca i również potrwa 60 dni.

W ciągu 2015 roku planuje się zmobilizować łącznie 200 tys. Ukraińców. Na koniec lutego, ukraińskie ministerstwo obrony zdementowało doniesienia rosyjskiej propagandy o problemach z poborem i oficjalnie poinformowało, iż co dziesiąty żołnierz z czwartej fali mobilizacji jest ochotnikiem.

Reklama

Komentarze (2)

 1. landrynek

  Dobrze, bardzo dobrze-to nasza poduszka powietrzna-daje nam czas na zbrojenia, jest zagrożenie to będziemy się szykować na ........chińską inwazję.I żeby była jasność pisze poważnie-ruskie to papierowy tygrys, rozleci się jak domek z kart-pytanie tylko kiedy? Prawdziwym zagrożeniem są Chiny i bardzo dobrze że się zbroimy i szykujemy bo za lat kilkanascie będzie jak znalazł a żółtki dotrą aż do terenów dzisiejszej Ukrainy.

  1. Dareios

   Po co Chiny by miały rozpoczynać wojnę z zachodem jeżeli ich gospodarka bazuje właśnie na współpracy z zachodem? Dlatego nawet jak Putin zechce rozpocząć wojnę to chińczyków nie przekona bo to nie leży w ich interesie

  2. Mao

   No Ukraina to prawdziwa potęga powstrzyma Chińczyków. Myśl tak dalej.

 2. olo

  Teraz trzeba to wypośrodkować i wyjdzie jakieś 70%. W Rosji też mają ogromne kłopoty z ochotnikami na urlopy w Ukrainie bo naród już wie że tam jest wojna a nie sianokosy jak mówi Putin.

Reklama