Reklama

Siły zbrojne

Kolejny ćwiczebny desant w Kaliningradzie: "tłumienie obrony przeciwnika za pomocą artylerii"

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Rosyjska piechota morska przeprowadziła ćwiczebny desant na wybrzeżu Obwodu Kaliningradzkiego. W działach tych użyto między innymi poduszkowca desantowego typu „Żubr” i barek desantowych „Sarna”. 

Jak podaje służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego, w ćwiczeniach Floty Bałtyckiej użyto ponad 20 jednostek sprzętu, w tym transportery opancerzone, okręty oraz poduszkowiec desantowy "Mołdawia", należący do typu  "Żubr" (Projekt 12322), uważanego za największe eksploatowane jednostki tej klasy. 

W symulowanym desancie na umocnione i silnie bronione wybrzeże brało udział 300 żołnierzy piechoty morskiej Floty Bałtyckiej. Zadania zostały zrealizowane na nadmorskich poligonach Obwodu Kaliningradzkiego. W programie ćwiczeń znalazło się między innymi: tłumienie obrony przeciwnika za pomocą artylerii, wsparcie desantu przez jednostki bojowe floty oraz obrona przed atakiem symulowanych okrętów przeciwnika.

Jak podaje rosyjska służba prasowa, manewry te stanowiło część akcji szkoleniowej na poziomie batalionowym. 

Reklama

Komentarze (3)

 1. asd

  W trakcie Rosyjskich ćwiczeń w Obwodzie Kaliningradzkim wzdłuż granicy Polsko-Rosyjskiej były rozmieszczone duże ilości Polskiej Straży Granicznej współdziałającej z pododdziałami rozpoznania WP (radary pola walki i optoelektonika na pojazdach i przenośna).

 2. kmicic

  Sovieci cwicza w obwodzie Kaliningradskim inwazje swojej piechoty morskiej z morza Czarnego na Ukraine w obwodzie Odeskim z celem polaczenia sie z republika Naddniestrza i otwarcia drugiego frontu dla Ukrainy. A kazdemu wiadomo, ze wojna na 2 fronty, to kleska i ostateczny rozpad Ukrainy.

  1. Polak

   Sowietów już dawno tam nie ma matołku - na izraelskich paszportach pod osłoną GROM wyemigrowali do UE, USA i Izraela, po czym komunizm w Rosji upadł. W oczach natomiast rośnie w UE, USA i Izraelu. Zobacz kto jest np. w Komisji Europejskiej - czy aby nie były dyrektor sowieckiego banku centralnego? :)

 3. ttttt

  Poczekamy na "mistrale" które da Francja Rosji wtedy będzie większe pole do popisu.

Reklama