Reklama

Siły zbrojne

Kolejne tereny odbite przez Irakijczyków z rąk ISIS

fot. www.defense.gov
fot. www.defense.gov

Siłom koalicyjnym udało się oczyścić z oddziałów ISIS pasmo górskie Hamrin, znajdujące się na północnym wschodzie Iraku.

Zakończoną sukcesem operację przeprowadziły irackie siły bezpieczeństwa, współpracujące z syryjską policją ochotniczą al-Hashd al-Sha’bi oraz trzystu lokalnymi bojownikami plemiennymi z prowincji Diyala.

Wcześniej udało się przerwać po zaciętych walkach trzy najważniejsze linie obrony islamistów w pobliżu wiosek Albu Riyash, Albu Issa i al-Botalah.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem trwa obecnie operacja uwalniania z sił ISIS prowincji Salahuddin. Wcześniej informowano, że irackie wojska rządowe rozpoczynają działania w celu odbicia między innymi Tikritu, rodzinnego miasta Saddama Husajna. Serwis Iraqi News donosi, że miejscowość jest otoczona z trzech stron, a wojska irackie prowadzą działania w celu dotarcia do centrum.

Reklama

Komentarze (2)

 1. MattisonWrc

  Saddam Husajn pochodził z Tikritu. jego pełne nazwisko to: Saddam Husajn al Tikriti a Kirkuk to bardziej kurdyjskie miasto - i gdzieś tu jest błąd w tej informacji

 2. lol

  W takej błękitnej koszuli to ja na wesele nie na wojne chodzę :)

  1. :)

   To jest policjant. W jakiej ma chodzić, różowej?

Reklama