Reklama

Siły zbrojne

Kolejne starcia w Donbasie. Separatyści wykorzystują systemy rakietowe Grad

Rebelianci w Donbasie ponownie wykorzystują systemy artyleryjskie Grad. Na zdjęciu wyrzutnia należąca do sił zbrojnych Ukrainy. Fot. mil.gov.ua.
Rebelianci w Donbasie ponownie wykorzystują systemy artyleryjskie Grad. Na zdjęciu wyrzutnia należąca do sił zbrojnych Ukrainy. Fot. mil.gov.ua.

Prorosyjscy rebelianci przeprowadzili serię ataków na siły operacji antyterrorystycznej na Ukrainie. W trakcie starć ponownie wykorzystano artyleryjskie systemy rakietowe BM-21 Grad.

Zgodnie z komunikatem resortu obrony Ukrainy w ciągu ostatniej nocy pozycje wojsk rządowych zostały co najmniej dziesięciokrotnie ostrzelane przez prorosyjskich tzw. separatystów, w tym z użyciem moździerzy i rakietowych systemów artyleryjskich Grad. Ataki prowadzono między innymi w rejonie lotniska w Doniecku oraz miejscowości Nowy Ajdar w obwodzie ługańskim, gdzie rebelianci wykorzystali przeciwpancerne pociski kierowane.

Wcześniej ministerstwo spraw zagranicznych Ukrainy poinformowało, że w pierwszych dniach stycznia tzw. separatyści ponownie rozpoczęli ostrzał pozycji sił operacji antyterrorystycznej z użyciem artyleryjskich systemów rakietowych BM-21 Grad. Rebelianci prowadzili działania również w rejonie miejscowości Debalcewe, stanowiącej ważny węzeł drogowy na trasie M04 pomiędzy Ługańskiem a Donieckiem.

Reklama

Komentarze (7)

 1. jang

  wnioskować należy zapowiedź kolejnego konwoju humanitarnego z Rosji

 2. wróg

  FotoSzopki to za dużo na tym zdjęciu nie ma?

  1. editor

   nie ma!

 3. PB

  Kupili sobie parę rakiet na sylwestra w sklepie myśliwskim to strzelają.

 4. szejk

  Kupili w sklepie militarnym to strzelajo. Po co drążyć?

 5. dpd

  Akurat lotnisko w doniecku jest ostrzeliwane prawie każdego dnia więc w tym wypadku to żadna nowość. Putin w coraz mniejszym stopniu kontroluje separatystów a Ci woleliby nie zostać bez poparcia Rosji więc próbują eskalować konflikt.

 6. echo

  Czy to jest portal Ukraińskiego Ministerstwa? Cenię defence24.pl za formę ale jak ma się zamienić w Interię Dwa czy Onet Bis to podziękuję. Bo o ile analizy które się tu pojawiają dotyczące różnych konfliktów w tym i tego na Ukrainie są rzetelnym dziennikarstwem to newsy tego rodzaju raczej marnie się wpisują w dotychczasową formułę.

  1. Heniek

   echo zamiast płakać trzeba było pominąć post. Przecież info z rosyjskiego MON też tu się niejednokrotnie pojawiają i może nie dotyczą wojny w Donbasie, to propagandy też nie brakuje, jak choćby o armacie, moździerzu, haubicy i czarodziejskiej różdżce all in one.

  2. olo

   Przecież nie raz nie dwa ostatnio rosyjscy terrorysci chwalą się jak z między bloków mieszkalnych ostrzeliwują pozycje ukraińskie w Doniecku z Gradów czy moździerzy. Na filmikach mamy daty co łatwo rozszyfrować że dzieje się to w ostatnich dniach.

 7. jskd

  Ta wojenka to jakieś nieporozumienie. Gdzie taktyka szybkiej wojny?! Dzien strzelają, dwa dni odpoczynku itd.

Reklama