Reklama

Siły zbrojne

Kolejne quady dla Żandarmerii Wojskowej

Quady Polaris XP4 RZR 1000 Żandarmerii Wojskowej podczas Defilady Wojska Polskiego w 2017 roku / Fot. R. Surdacki
Quady Polaris XP4 RZR 1000 Żandarmerii Wojskowej podczas Defilady Wojska Polskiego w 2017 roku / Fot. R. Surdacki

Spółka Concept została zwycięzcą w przetargu na dostawę dla Żandarmerii Wojskowej pojazdów czterokołowych, nieoznakowanych, typu QUAD. Łączna wartość kontraktu wynosi 748 tys. zł.

Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, odpowiedzialny za prowadzenie przetargów dla tej formacji, poinformował o rozstrzygnięciu postępowania z 25 kwietnia br. na dostawę czterokołowych pojazdów typu quad.

Postępowanie prowadzone było w dwóch zadaniach dotyczących dwu i czteroosobowych quadów. Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia pojazdy muszą być dostarczone jako nieoznakowane w kolorze czarnym. Quady dwuosobowe mają być napędzane silnikiem o mocy co najmniej 44 KM, zaś czteroosobowe 108 KM. Oba pojazdy powinny posiadać automatyczną skrzynię biegów, a ich prędkość maksymalna powinna osiągać co najmniej 90 km/h.

Jedynym oferentem, który wziął udział w postępowaniu była spółka CONCEPT z Bielska Białej, która zaoferowała cenę 748 tys. zł (netto). Firma ta w swojej ofercie posiada pojazdy typu Polaris. Czteroosobowe pojazdy Polaris XP4 RZR 1000 oraz dwuosobowe Polaris 570 X2 wykorzystywane są przez Żandarmerię Wojskową od 2017 roku.

Reklama

Komentarze (15)

 1. Metal

  Ciekawe czy mają 15kW..? JAK JE ZAREJESTRUJA!?

 2. clash

  Motorynki niech sobie kupia....

 3. Paweł

  Rozstaw i prześwit jak u gokarty a oponki na cross.

 4. Habad Lubawicz

  Rosjanie juz zmieniaja plany wojenne po tej informacji

 5. Marek1

  jakże slicznie i bojowo prezentuja sie pupilkowie Antoniego M. na swych super quadach po 200 tysi sztuka. Wróg ze wschodu drży ze strachu na ten widok a w WP brakuje hełmów, mundurów i butów. No ale wszak tego na defiladach nie widać ...

 6. PRS

  Znowu firma CONCEPT z Bielska Białej... I brak innych oferentów... Ależ mocne plecy ma przy obecnej władzy ta firma...

 7. SEBA

  A na wrotki i rolki, to kiedy uruchomią przetarg? No i badmintona ...

 8. Merd

  Przecież mamy już super wirusy teraz jeszcze takie wynalazki. Chyba będzie jakaś wojna na pustyni

 9. pudełko

  komentarz z cyklu \"brawo, czekamy teraz na...\" np Narew

 10. Q

  Po co im to??? Na defilady???

 11. żeton

  Służę w tej formacji już kilka lat i w łeb zachodzę po co warszawskiemu OS\'owi tyle drogiego sprzętu, kutry NIGDZIE nie jest wykorzystywany poza defiladami i pokazówkami. I do tego ten \"gromowski\" dodatek. Brak słów

 12. devlin0

  po co korzystac z posrednika;nie taniej zglosic sie do producenta?przeciez Polaris produkuje w Polsce

 13. smoko

  ile kupili?

 14. Michnik

  Fajnie, z pewnością przydadzą się, ale (przepraszam może nie w temacie) ogólnie to nie wiem po co mówi się o tworzeniu nowej dywizji pancernej? Nie lepiej byłoby stworzyć jakąś lekką? Wyposażoną w qady, motocykle crossowe, BV 206, pojazdy typu Wiesel i inne tego typu lekkie wozy jak chociażby Fennek. Ewentualnie dołożyć do tego batalion, może dwa Rosomaków (może w przyszłości Borsuków), trochę w przyszłości Mustangów itp. Myślę, ze w realnym konflikcie taka jednostka spowalniająca działania pomiędzy Bugiem, a Wisłą, wspierana dronami i lotnictwem miałaby większą wartość niż dywizja pancerna.

 15. Olo

  po co ŻW takie pojazdy???????????????? do zabawy???????????????????????????????????????????

Reklama