Reklama

Siły zbrojne

Kolejne czołgi Twardy do remontu

 • Czołg PT-91 Twardy
  Czołg PT-91 Twardy
 • Fot. CBA
  Fot. CBA

Minister Siemoniak podpisał kontrakt z zakładami Bumar Łabędy na remont kolejnych 13 czołgów PT-91 Twardy. Drugi w tym roku kontrakt ma wartość 39 mln zł.Zakłady Bumar Łabędy od wielu lat realizują konserwację i remonty czołgów Twardy w półrocznych kontraktach. W tym roku pierwsza transza 13 wozów została już wyremontowana i odebrana przez wojsko.

Czytaj też - ZM Łabędy: tradycja i nowoczesność pod jednym dachem

(…) informuję, że Ministerstwo Obrony Narodowej, po dokonaniu szeregu analiz stopnia zaawansowania zadań realizowanych w obszarze modernizacji technicznej sił zbrojnych, wydzieliło dodatkowe środki budżetowe w wysokości 39 mln zł, które powinny pozwolić na remont 13 szt. czołgów PT-91. – Informuje minister obrony Tomasza Siemoniaka w piśmie do prezesa Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy Andrzeja Szortyki, do którego dotarł portal polska-zbrojna.pl. Tak więc kolejna transza 13 pojazdów ma trafić do zakładów Bumar przed końcem sierpnia.

Czytaj również - Siemoniak: Zagrożenia? Cyberataki, terroryzm

Wojsko Polskie eksploatuje obecnie 200 czołgów PT-91 Twardy, które stanowią polską modernizację sowieckich wozów T-72. Większość z tych pojazdów nie jest jednak wykorzystywanych w bieżących działaniach i pozostaje zmagazynowana.

(JS)
Reklama

Komentarze (3)

 1. Edek

  3mln zł za remont jednego wraku? Grubo Tomek idziesz

 2. ja

  >Większość z tych pojazdów nie jest jednak wykorzystywanych w bieżących działaniach i pozostaje zmagazynowana.< Jakie to BUDUJĄCE dla nas.

 3. Mikołaj sw

  Szkoda, że nie przebudują Twardych do standardu PT-91 M. Tym czołgom potrzebna jest lepsza armata i nokto/termowizja przynajmniej na poziomie Rosomaka. Genralnie, to bumar powinien zaltwić kontrakt i licencję na przebudowę Leopardów z Europy Zachodniej (Szwajcaria/ Holandia). Po co wyważać otwarte drzwi? Zamiast Polskich czolgow niech będą nowe BWP, więcej Krabów, Loary,

Reklama