Siły zbrojne

Kolejna zmiana amerykańskich spadochroniarzy w Polsce

  • <p>Firma Saab zaczyna pracę nad następcą dla szwedzkiej Torpedy 45, która będzie uzupełnieniem dla Torped 62 – fot. Saab</p>

Kolejny pododdział amerykańskich spadochroniarzy rozpoczął szkolenie w Polsce. Inauguracją pobytu w naszym kraju kompanii D, należącej do 173 Powietrznodesantowej Brygadowej Grupy Bojowej Piechoty był desant spadochronowy na poligonie w Drawsku. 

Amerykańscy spadochroniarze przeprowadzili 26 czerwca zrzut ponad 60 ludzi i dwóch pojazdów terenowych Humvee z samolotów C-130 Hercules. W ciągu następnych kilku tygodni pobytu w Polsce będą wspólnie z polskimi spadochroniarzami z 6 Brygady Powietrznodesantowej  i żołnierzami  3 batalionu Kanadyjskiej Lekkiej Piechoty Księżniczki Patrycji doskonalić umiejętności w zakresie działań typowych dla wojsk powietrznodesantowych takich jak zrzuty spadochronowe, opanowanie ważnych punktów terenowych i obiektów infrastruktury przeciwnika, orz walka w terenie zurbanizowanym. Planowane są również ostre strzelania.

Ćwiczenia będą się w znacznym stopniu różnić od programu poprzedniej grupy żołnierzy 173 Powietrznodesantowej Brygadowej Grupy Bojowej, ponieważ kompania D jest pododdziałem „ciężkim”, wykorzystującym znaczną ilość pojazdów terenowych HMMWV. Ćwicząca wraz z nimi polska kompania szturmowa z 18 Batalionu Powietrznodesantowego również korzysta z uzbrojonych pojazdów terenowych tego typu. Program ćwiczeń w znaczącym stopniu związany będzie z właściwym wykorzystaniem pojazdów terenowych i ich uzbrojenia w realizacji wyznaczonych zadań.

Komentarze (1)

  1. Scooby

    Uciekajcie . sio. Radek Was nie kce. Kce 2 ciężkie amerykańskie brygady ? to kce , czy nie ? radek , co to co, co ?

    1. Piotr29

      Naucz się pisać po Polsku!!!!!!