Reklama

Siły zbrojne

Katastrofa algierskiego Su-24

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W minionym tygodniu doszło do katastrofy algierskiego samolotu Su-24, który rozbił się w trakcie nocnego lotu szkoleniowego. W katastrofie śmierć ponieśli obaj członkowie załogi.

Służby prasowe algierskiego ministerstwa obrony poinformowały, że do katastrofy z udziałem samolotu Su-24 doszło w godzinach wieczornych w środę 20 lutego. Maszyna rozbiła się na obszarze rolniczym, ok. 250 km na południowy zachód od Algieru. W wyniku wypadku śmierć ponieśli obaj piloci odbywający lot szkoleniowy. Trwa dochodzenie, mające wyjaśnić przyczyny wypadku.

Do poprzedniego wypadku z udziałem algierskiej maszyny tego typu doszło w 2014 r., wówczas również samolot rozbił się w trakcie misji szkoleniowej, a śmierć ponieśli obaj lotnicy.

Rok temu miała zaś miejsce największa katastrofa lotnicza w dziejach lotnictwa Algierii, kiedy to w pobliżu bazy lotniczej w Algierze rozbił się samolot transportowy Iljuszyn Ił-76, zginęło wówczas 257 osób. Dochodzenia przeprowadzone przy okazji tych zdarzeń wykazały, że przynajmniej część odpowiedzialności można przypisać złemu stanowi technicznemu samolotów algierskiego lotnictwa wojskowego.

Reklama

Komentarze

    Reklama