Reklama

Siły zbrojne

Kanadyjczycy wzmacniają wschodnią flankę NATO

Fot. Sgt Bern LeBlanc, Canadian Army Public Affairs
Fot. Sgt Bern LeBlanc, Canadian Army Public Affairs

Siły zbrojne Kanady wydzieliły do działań NATO w krajach Europy Środkowo-Wschodniej kolejnych 125 żołnierzy, którzy będą brać udział w ćwiczeniach z sojusznikami.

Zgodnie z informacją kanadyjskiego Departamentu Obrony wojskowi z 3. Batalionu 3 Royal Canadian Regiment będą brać udział w szkoleniach wraz z żołnierzami, którzy już wcześniej znaleźli się w rejonie działań w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jak wiadomo, pododdziały kanadyjskiej armii uczestniczą przede wszystkim w ćwiczeniach w Polsce. Współdziałają m.in. z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej. W ubiegłym roku Kanadyjczycy obecni byli na manewrach Anakonda 2014. Uczestniczyli również w szkoleniach z polskimi i amerykańskimi jednostkami powietrznodesantowymi.

Władze Kanady podkreślają, że udział w ćwiczeniach organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej ma stanowić dowód na gotowość do wypełniania zobowiązań wobec sojuszników w wypadku zagrożenia ze strony Rosji. W ubiegłym roku oprócz sił lądowych na kontynencie działania prowadziły także myśliwce CF-18 Hornet, które brały udział w nieplanowanych wcześniej ćwiczeniach w Rumunii, jak również we wzmocnionej misji Baltic Air Policing.

Reklama

Komentarze (3)

  1. Naleczxxx

    Przysłanie 125 żołnierzy nie nazwałbym tego wzmocnieniem? Kanada i USA sobie robią z nas kpiny.Powinny w preferencyjnych cenach lub w ramach donacji sojuszniczej dać nam sprzęt ,którego nie mamy. Granatniki ppanc ,śmigłowce, Sikorskiego i samoloty w dużych ilościach rakiety ,bomby do tego bo mamy ich mało lub wcale.

  2. Zbychu

    Wiecie dlaczego 125 żołnierzy? Bo tyle pojemności ma samolot, który oczekuje aby ich zabrać do Kanady w momencie, kiedy w czasie ćwiczeń ktoś by na nas najechał.

  3. printer

    Bardzo dobrze. W latach 1939-45 polscy i kanadyjscy piloci swietnie sie dogadywali, a zolnierze piechoty polskiej i kanadyjskiej walczyli na wszystkich kontynentach. Teraz chyba tez zgraja sie.

Reklama