Reklama

Siły zbrojne

Jednostka specjalna Formoza rekrutuje

Morscy komandosi szukają ochotników - fot. MON
Morscy komandosi szukają ochotników - fot. MON

Morska Jednostka Działań Specjalnych Formoza ogłosiła kolejną turę rekrutacji. Do 31 stycznia 2014 przyszłego roku chętni do wstąpienia do tej elitarnej formacji mogą składać aplikacje. Selekcja i kwalifikacja odbędą się na przełomie lutego i marca. 

Formoza poszukuje zarówno kandydatów na operatorów zespołów bojowych, jak również do pracy sztabowej i zadań pomocniczych. O miejsce w tej formacji mogą się starać wszyscy niekarani żołnierze służy czynnej, rezerwiści oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych, posiadający staż nie dłuższy niż 10 lat.

Każdego kandydata czeka pięciostopniowa kwalifikacja, obejmująca zarówno ocenę umiejętności jak i warunków fizycznych i psychicznych. 

Jednostka Wojskowa Formoza stanowi formację wyspecjalizowaną w operacjach morskich i akcjach płetwonurków. W 2011 roku powstała ona z Morskiej Jednostki Działań Specjalnych, którą w 2007 roku wyłączono ze struktur Marynarki Wojennej i podporządkowana Dowódcy Wojsk Specjalnych.

Jednostka Wojskowa Formoza wchodzi w skład Wojsk Specjalnych razem z Jednostkami Wojskowymi Grom, Nil, Agat i formacją Komandosów. 

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.