Reklama

Siły zbrojne

Izraelski system przeciwlotniczy potwierdza skuteczność [WIDEO]

Fot. M.Dura
Fot. M.Dura

Izraelczycy poinformowali o kolejnych testach okrętowego systemu przeciwlotniczego pionowego startu Barak-8.

Strzelanie rakietowe przeprowadzono z pokładu jednej z izraelskich korwet. Była to kontynuacja prób przeprowadzonych pod koniec 2014 r., gdy system Barak-8 potwierdził swoje możliwości operacyjne. Omawiane testy również przebiegły pomyślnie.

Barak-8 to zestaw przeciwlotniczy rozwijany wspólnie przez izraelskie ministerstwo obrony i indyjską organizację do spraw rozwoju systemów uzbrojenia DRDO (Defence Research and Development Organization). Ma on zapewnić różnego typu jednostkom pływającym obronę przed atakami ze strony statków powietrznych i rakiet.

Głównym wykonawcą przemysłowym systemu Barak-8 jest izraelski koncern IAI (Israel Aerospace Industries), który współpracuje m.in. z firmą ELTA Systems Ltd. i RAFAEL Advanced Defense Systems. Izraelczycy proponują kompletny zestaw przeciwlotniczy, składający się z: efektorów (modułowa wyrzutnia pionowego startu z rakietami), receptorów (radar z nieruchomymi antenami ścianowymi o elektronicznie kształtowanej i sterowanej wiązce) oraz z systemu decyzyjnego.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Myśliciel

  Izraelici budują sobie bazę do ewakuacji w razie gdyby zmiany klimatyczne zaszły za daleko . Będą chcieli wrócić do kraju swoich przodków . Polecam obraz Jana Matejki "Przyjęcie Żydów w Polsce w 1096 r ". W 1939 roku bronili Polski ramię w ramię z Polakami , Niemcy jakoś nie bronili - stanowili 5 kolumnę , Ukraińcy wycinali polską ludność na wschodzie .

 2. marsjanin -przelotem

  Może kogoś zainteresuje orginalny artykuł . http://izrael.org.il/news/4772-film-udany-test-morskiego-systemu-antyrakietowego-barak-8.html Najlepszy to jest INS KOLKATA indyjski niszczyciel rakietowy który łączy uzbrojenie wschodnie i zachodnie . Widoczne dwie wyrzutnie rosyjskie rakietowych bomb głębinowych typu RBU 6000.

 3. Kris

  Jakieś parametry rakiety ? zasięg pułap czy znowu ściema Izraelitów

 4. Armymen

  Panowie , spokojnie , nie wypisujcie nie sprawdzonych informacji , system jest dopiero w próbach , jedno jest pewne Izraelczycy dysponują w chwili obecnej jednym z najbardziej rozbudowanych systemów obrony powietrznej , i jest on codziennie sprawdzany , tego nie da się podważyć !

 5. Mireq

  I to prawdopodobnie jest właściwy partner dla nas jeżeli chodzi o technikę rakietową, nie amerykanie.

 6. Spartakus

  System nowy , nie sprawdzony bojowo i cały czas w trakcie prób . Większość prób przechwycenia rakiet balistycznych nieudana o czym często informują rosjanie - mają środki do monitorowania przestrzeni kosmicznej- w tym mogą być obiektywni ( amerykanie i izraelczycy sami nie przyznają się do nieudanych prób ) , przykład z 2014 roku .

  1. Rzymianin

   Serio większośc prób zwalczania rakiet balistycznych była nieudana? Według źródeł rosyjskich? A kto miał testować ten system przeciw zwalczaniu rakiet balistycznych jesli on nie ma takiego przeznaczenia? I jak Izrelczycy mieliby się przyznawać do nieudanych prób , których nie przeprowadzano bo system ma bezpilotowce, samoloty i rakiety przeciwokrętowe/manewrujące? Wasza ruska propaganda robi się tak durna, że aż trudno nie parskąć śmiechem. Jak w starym skeczu pana Kobuszewskiego z wpisywaniem skarg do książek wniosków, skarg i zażaleń. Piszecie byle co i byle gdzie aby tylko zdyskredytować cokolwiek zachodniego nawet jeśli "adres" zażaleń jest zły. Dopisz jeszcze, że w trakcie prób nie zniszczył choćby jednego czołgu czy BWP. I nawet będziesz pisał b=prawde choć nadal będziesz żałosnym trollem.

  2. Luke

   Ale to chyba system typowo przeciwlotniczy, nie przeznaczonych do zwalczania celów balistycznych

  3. Davien

   Rosjanie obiektywni?

Reklama